Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon válogatós mit tegyek?

Lovelyne kérdése:

Nagyon válogatós mit tegyek?

Figyelt kérdés
4hónapos kiskutyáról van szó.2 hete van nálunk.Az első két napban még elfogadta a tápot utána napokig hozzá sem nyúlt...vettem neki kutyaszalámit azzal próbáltam egyenként bekenegetni a falatkákat ez is csak egy darabig működött.Egyik nap májkrémes kenyeret kapott amit egy szempillantás alatt befalt imádta nagyon!Most ott tartunk, h nem eszik semmit, csak parizert és májkrémes kenyeret.A főtt ételt sem fogadja el hiába próbálom kínálni,max ha bekenem májkrémmel!:DTeljesen tanácstalan vagyok.Ráadásul mindent úgy kell a szájába adni.Nem akarom, h később megszokja h így ki van szolgálva,de éheztetni sem szeretném szegényt!
2011. ápr. 18. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Már most elrontottad. Ha nem eszi meg amit eléteszel, 10 perc múlva el kell venni tőle, és a következő etetésnél ismét elétenni,ha akkor sem eszik, hát így járt...

Ezt kell addig játszani, amíg az elétett tápot meg nem eszi, mégha ez 3 nap után történik, akkor is.

Egyetlen élőlény sem hal éhen saját önszántából, ne aggódj, ha nagyon éhes lesz, meg fogja enni.

Ha továbbra is azt folytatod, amit eddig, hogy sok sz@rral eteted, nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, valamint egyre jobban fog válogatni.

Állj a sarkadra, ne hagyd hogy ő irányítson!

2011. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Így fogok tenni...remélem sikerrel járok.Csak ne nézne rám úgy azokkal a nagy barna szemeivel...:)

Na viccet félre téve mától bekeményítek!:D

2011. ápr. 18. 08:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad beleesned a gyönyőrű szép barna szemeibe, mert azt is képes mesteri fokra fejlesztve használni. Elő a szigorú, kőszívű megingathatatlan éneddel, különben a fejedre fog nőni.
2011. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A száraztápot áztasd be neki valami finom levessel: húsleves, miegymás. Könnyebben megeszi, pici még.

Ha ekkora májrajongó, akkor talán egykis főtt májat adhatnál neki néha, meg annak a főzőlevével locsolhatnád a kaját neki.

2011. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Nem kell "ízesíteni" a tápot, mert ezzel is a finnyásságát erősíted. Teljesen mindegy, hogy kölyök vagy nem, sőt, ilyenkor lehet kialakítani benne a rossz szokásokat, amiket utána felnőtt korában még nehezebb helyrehozni.


Példa:


Ha egy kisgyerek hisztizik, hogy ő a mekis kaját szereti, és nem eszi meg az ebédet, akkor minden nap oda viszik a szülei enni? Mert ha a hiszti után megkapja amit akar, legközelebb még kitartóbban megy majd a műsor, hiszen tudja, hogy végül úgyis ő győz...

2011. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És ha párolt zöldséggel eteted a gyereked, akkor élete végéig azt kapja majd...

Nyilván nem szabad, hogy a kutya uralkodjon, de azért ez a szárazon táp mizéria kezd unalmas lenni!

Nyugodtan öntsd le neki valamivel, ha úgy jóízűen megeszi, de ha pár hét után arra is fintorog majd, nem kell tovább menni és átesni a ló másik oldalára.

Mi is mindig egy kicsit finomabbá tesszük a tápot, és még él a kutyánk, és nem lett finnyásabb sem.

2011. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is szívesebben megenném a pörköltet nokedlival mint a tápot.

Off.

Ja, és amikor még nem létezett táp akkor a kutyák éhen haltak?

2011. ápr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, de akkoriban az átlagéletkoruk a fele volt.
2011. ápr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem ez butaság!Hiába vettem neki tápot, nem azt a nézetet vallom, h csak tápon éljen szerencsétlen kutyám!Kapjon ebből is abból is.Az átlagéletkoruk nem lesz kevesebb.Nem egy ismerősöm van akinek a kutyája csak a házikosztot eszi és elég idős kutyusokról beszélek.Ez szerintem csak egy hülye hisztéria amit elhitetnek az emberrel!

Jut eszembe azóta javult a helyzetünk!:)

2011. ápr. 20. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!