Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süket francia bulldogom (2...

Süket francia bulldogom (2 éves) nagyon agresszív mintha lenne 2 személyisége, szófogadó, de néha mintha nem ő lenne, olyan mintha idegbeteg lenne, nagyon zavar, nem jöhet fel senki, mert meg akarja harapni a lábukat, lábújjukat! Miért?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Vélhetően idegbeteg... Szegényeket eléggé túltenyésztették. Első körben orvoshoz fordulnék, hogy informálódjak, van-e valami konkrét betegsége, amit kezelni kéne.


Ha nincs, akkor keresnék egy jó kutyaoktatót, mert ő jó eséllyel le tudja szoktatni róla.

2011. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a kis bully skizofrén:D na jó ,nem viccelődök ilyennel.


Kifejtenéd nekem kicsit részletesebben?Amikor kettesben vagy vele akkor teljesen szófogadó?És csak akkor gurul be amikor fel megy valaki hozzátok? ha ez a helyzet,akkor nem te vagy a falkavezér,és ő meg akar téged védeni a "betolakodóktól".Vagy akkor is megváltozik a személyisége amikor csak kettesben vagytok? Pl simogatod nagyon aranyos,aztán egyszercsak rádförmed?

2011. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
végülis általánosítani nem lehet, az tény ha ketten vagyunk akkor normális, de nem mindig bolond amikor jönnek, néha mintha elmentek volna otthonról nála! én arra gondolok, hogy tényleg idegbeteg! mit tegyek? a süketsége miatt is lehet?
2011. ápr. 18. 11:50
 4/7 A kérdező kommentje:
amúgy létezik olyan hogy idegbeteg a kutya, valami nyugtató kéne akkor?van ilyen?
2011. ápr. 18. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a kutya nem idegbeteg, hanem félrenevelt. A gyógyszert meg úgy hívják h kutyaiskola és következetesség, valamint szabályok.

Amit már előttem is leírt valaki, h itt komoly falkavezér-szereptévesztési gondok vannak. Ő hiszi magát a falkavezérnek, annak akinek meg kell védenie a falkáját. Ez valószínű megnyilvánul az élet más területein is csak ti annak nem tulajdonítotok akkora jelentőséget. Hogy zajlanak a séták? A behívás? Az etetés? Az alvás?

2011. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mindennek utánanéztünk kaja nincs mindig lennt, nem ő megy ki először, szépen sétálunk el is engedhetem, megérkezéskor nem foglalkozunk vele! te neveltél már süket kutyát? ja és szépen érti a kézjeleket!
2011. ápr. 18. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tudsz mindent akkor ne itt várd a választ!

Egy kutya hiába süket vagy hall, nem lenne szabad ilyen fajta agressziót mutatnia azok irányába akit a falkavezér beenged a territóriumra...

Az idegbetegségnek - vagy inkább ideggyengeségnek - meg ugyanúgy az élet más területein is meg kéne nyilvánulnia, pláne ha ilyen agresszió társul hozzá. Így én azt gondolom h ez nem ideggyengeség.

2011. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!