Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz igazán jó egy...

(L) Bella (L) kérdése:

Mitől lesz igazán jó egy kutyakozmetikus?

Figyelt kérdés
Kutyakozmetikus szeretnék lenni. A kutyák az életem, szívvel-lélekkel szeretek foglalkozni velük.
2011. ápr. 18. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyel arra hogy a fajta igényei szerint kozmetikázza a kutyát (a legtöbb kozmetikus minden gond nélkül nekimegy nyírógéppel egy schnauzernek vagy egy westinek, ha a tulaj nem ért hozzá).

Kedves, de határozott a kutyákkal és a gazdikkal.

Precíz.


Nekem ezek a legfontosabbak :)

2011. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezeket tartom fontosnak:

-olyanra nyírja a kutyámat, amilyenre kérem

-ha nagyon nagy hülyeséget kérek, akkor érvekkel győzzön mg, hogy miért is nem lenne jó

-ne kelljen ott hagynom a kutyámat (nem is mennék olyanhoz, ahol ott kellene hagynom)

-lássam, hogy a kutyám nem stresszel, és nyugodtan viseli a macerát(tudom, hogy ez java részt a kutyán múlik, de voltunk már olyan helyen, ahol a kutyám végig remegett, ahová most járunk, ott tök jól tűri)

2011. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elsősorban értsen a kutyákhoz, képes legyen nyugodtan közeledni egy mocorgósabb kutyához is... láttam már több kozmetikust dolgozni, a legszembeötlőbb különbség, hogy aki nagyon jó volt, az volt a legnyugodtabb, nem kiabált a kutyával, nem rángatta, hanem tök csendben beszélt hozzá.

Én sem szeretem ott hagyni a kutyámat, szóval a kozmetikus viselje el a gazdi jelenlétét. A mi kozmetikusunknál pl. én tartom a kutyám feneként, amikor kell, ilyesmi, szeretek ott lenni és segíteni.

Tudja, hogy hogy kell a különféle kutyákat nyírni, ne nyírjon minden kutyát westie formájúra!

Szerintem fontos, hogy szőrápolással kapcsolatban tudjon tanácsokat adni, jól vágjon körmöt (de kevés olyan kozmetikus van, aki nem vág bele a kutya körmébe úgy, hogy vérezzen!)

szeresse a kutyát, ne kösse ki úgy, hogy mozdulni se bírjon. Adjon a kutyának vizet, ha végeztek... (2-3 óra alatt tök kiszárad a kutya, szerintem természetes lenne őket utána friss, hideg vízzel kínálni...)

2011. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!