Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmességi gyakorlatok...

Engedelmességi gyakorlatok kutyasulin kívül?

Figyelt kérdés

Szeretnék otthon gyakorolni a kutyámmal. Írnátok nekem "edzéstervet". Valami sémára gondolok, ami alapján lehet naponta gyakorolni. Kb. 20-30 percig.

Mit, hogyan, mennyi ideig, hányszor ismételjem stb...

Köszönök minden segítséget!


2011. ápr. 18. 14:53
 1/7 anonim válasza:
54%
pacsi:odanyújtod neki a kezed.ráteszed a tenyeredre a mancsát.és azt mondod "pacsi"legalább egy hétig kell gyakorolni. (lány vagyok)
2011. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az is számít hogy milyen szinten vagytok már.De ezeket gyakorold: ültetés , fektetés , menetközben ültetés , menetközben fektetés , kis menetelés koncentrációval (téged nézzen közbe) , behívás majd lábhozkerülés, ütemváltások (kocogás , lassú lépés) , egy helybe fordulni jobbra/balra/hátra, menetközben fordulás jobbra/balra , kis kört jobbra vagy balra.Nagyjából ennyi jutott eszembe , ezeket variáld mindíg.
2011. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1kan! Köszi! Igazából ilyenekre gondoltam.
2011. ápr. 18. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:
1kan válaszához még: helyben maradás, kézjellel ültetés és fektetés, behívás közben megállítás.
2011. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Továbbá meg a mozgástechnikát is kell gyakorolni otthon.

Jobbra igazodik, előre igazodik, hátra igazodik, jobbra át, balra át, hátra arc, lábhoz való betérés.

2011. ápr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia zsuzsabazsa!


Ezt a mozgástechnikás részt kifejtenéd nekem. Ilyet még nem gyakoroltunk. Köszi!

2011. ápr. 19. 09:13
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

A mozgástechnika amikor a különböző fordulatokat csináljátok a kutyával.

Előre igazodásnál a kutya a bal láb mellett ül.

Bal lábaddal egy lábfejnyit elöre lépsz és a kutyának ülő mozgásban követni kell a bal lábadat, vagyis elörébb csúszik, miközben a farán tartod a kezed, hogy ne álljon fel a gyakorlat közben.


Oldalra igazodásnál pedig, szintén alapállás és csinálsz egy nagyon pici terpeszállást a jobb lábaddal, és amikor a ballal zársz akkor nyomban a kutyát a bal lábadra húzod, úgy hogy közben a bal kezed a kutya bal combján legyen és tolod a bal lábadra.


Ha valamire még kiváncsi vagy akkor írj.

sajna idáig nem voltam a gépnél.

2011. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!