Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minnél többen lécives (? )

Minnél többen lécives (? )

Figyelt kérdés

a terriereket pl. westie-t is rokavadászatra "csinálták"

miért mondja mindenki h társasági kutya

aki velem egyetért az írjon : Igaz! at aki nem magyarázza meg:D


2011. ápr. 18. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálták, nem egy bútor! Kutyát kitenyésztették, és igaz, hogy használták vadászatra, de manapság már társasági, családi kutya ként van jelen. De aki kertben tartja az megfigyelheti benne, pl. a rágcsálókat milyen profin levadássza...
2011. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Terrierek: [link]

Társasági kutyák: [link]


Hivatalosan így néz ki.

De az, hogy a westik, yorkik is ebbe a kategóriába vannak sorolva, szerintem azért van, mert "praktikus" fajták.

Okosak, jó természetűek, megnyerő a külsejük, a jellemük.

2011. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

arra céloztam evel

h mindenki azt mondja

benti kutya

hát sztem nem igaz:D

2011. ápr. 18. 20:41
 4/12 xnorkax ***** válasza:

Nem csinálták, tenyésztették.

Régen használták vadászatra, ma már, mivel a vadászat egyre inkább háttérbe szorul (a kutyás vadászatokat ha jól tudom be is tiltották jó pár helyen) így kerültek a társasági kutyák közé. Ha megfigyeled nagyon kevés kutyafajta volt, akit eleve társaságinak tenyésztettek ki. Csak később váltak azzá.

2011. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xnorkax ***** válasza:
59%
Te vagy az, aki mindenhol hangoztatod (még az olyan kérdéseknél is ahol senkit sem érdekel kint vagy bent lehet tartani egy bizonyos kutyafajtát) hogy a westiet lehet kint tartani? El kell hogy szomorítsalak, nem a fajta besorolásán (társasági, vadász, juhász stb. kutyafajta) múlik, hogy lehet-e kint tartani. Alapból egy társasági kutya számára kínzás, ha nem lehet folyton a gazdája mellett. A legtöbb kutya így van.
2011. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

utolso nem értelek..

h mit hangoztatok én?

ez volt az első kérdésem ilyen teren

2011. ápr. 18. 21:00
 7/12 A kérdező kommentje:
ja és annyit hozzá tennék h a westie nem társasági kutya vagyis nem oda sorolták okostojás
2011. ápr. 18. 21:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha tudod a választ, ne tedd fel a kérdést, és ne nyilatkozz degradálóan másról!!!Az IQ szintedből ítélve úgysem érted a szót...Itt osztasz mást, mert elmondta a véleményét, amit mellesleg te kértél, mert feletetted a kérdést. A magad fajta bunkóktól kezd olyan lenni ez az oldal, amilyen..."Okos"...
2011. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xnorkax ***** válasza:
Utolsónál a pont...
2011. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

már bocsi de az a norka kezdett el nekem itt VALAMI hülyeséget mondani h én mondom mindenhol azt h..stb

mikörzbe nem is igaz

nem arra válaszol amire kéne

2011. ápr. 19. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!