Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem Border Collie ajánlott?

Nekem Border Collie ajánlott?

Figyelt kérdés
Most emeletes házban lakunk, de elköltözünk majd kertesbe. Minden álmom egy Border Collie , de közben lovaglok! max. napi néha 4... néha csak 2-3 órát tudok kutyára szánni (+az egész hétvégém) Kinnt aludna, mert apukám nem engedi be. Érdemes Border Collie-t vennem?
2011. ápr. 18. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem saját kutyám, de tapasztalataim alapján nem. Sokat kell vele foglalkozni, játszani, nevelni, és szeret az ember közlében lenni.
2011. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Mindenkinek ez a Border collie a mániája? Divat kutyák...
2011. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerosomnek van egy 14 eves border collie kutyaja. Nagyobb a mozgas igenye mint a 3 eves terrieremnek. Tehat a valasz nem, ennyi mozgas nem eleg.

Egyebkent nekem is nagy almom egy border, ausztral voros szuka, mar a tenyeszto is meg van, csak meg varom azt a korszakomat hogy biztositani tudjak neki rendszeres napi mozgast (agility/tereles) es hosszutavon.

2011. ápr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőmnek is ez az álma és pont ezekkel a feltételekkel.....és lovagol is....


próbáom lebeszélni róla!!

én mondom neki hogy szét fogja szedni a kertet,neveletlen lesz stb...


Ő mongya:nem mert az a legokosabb kutya!!


én mondom:akkor okos ha foglalkorol vele minimum 8 órát egy nap...



és ez így igaz!!!! (csak így zrójelbe,tudom hogy Te írtad ezt a kérdést Edina!)(és a többiek is megmongyák hogy nem neked való a két ló melett!)

2011. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
border collie az világ legokosabb kutyája. pillanatok alatt hülyére tud venni, nagyon erős gazdi kell mellé, aki következetes, folyton le tudja kötni az elméjét és legalább 3 órát tud vele naponta foglalkozni. nagyon nagyon jó választás, de sokat mozog, ugrál, játékos, mindenre meg tudod tanítani. én belevágnék a helyedben, hihetetlen élményekkel lennél gazdagabb egy ilyen kutya mellett.
2011. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem border collie-m van. Le fogtok pontozni, de iszonyat őszinte leszek. Amíg kicsi volt, és nem voltak gyerekeim, rendszeresen sétáltunk minden nap, tanítottam trükkökre, egyszer elvittem birkázni, stb. Amióta megvannak a gyerekek, alig jut idő a kutyára, persze labdázunk minden nap, amikor kimegyek cigizni, így jó időben egész nap kinn van a nagyobbik, 2,5 éves kislányom vele, imádják egymást, de, ha megfeszülök, sem tudok többet biztosítani ennél, no meg a heti egy, esetleg 2 séta, de semmi több, ami járna neki. A kutya rendben van....nem rombol, semmi különös, de mégis van berögződése, amit ugyan nem hagyok eluralkodni, és attól független, hogy aznap épp mennyit foglalkoztam vele, gondolom azért, mert ami nekem "több"nek számít, neki még az is édeskevés. Visszásak az érzéseim, mert tudom, hogy nem jó így neki, de azért mégsem az a szörnyűség, amiket itt írtatok, hogy rombol, stb....Ha nagyobbak lesznek a gyerekek, és meglátom, hogy alakul az életünk, és nem leszek egy 12 órát dolgozó anyuka, venni fogok egy igazán szimpatikus tenyésztőtől egy kiskutyát, akivel rendesen kiállításra, terelni is szeretnék eljárni majd, és tenyészteni szeretnék, de csak akkor, ha már így felnőtt fejjel felelősebben és reálisabban be tudom látni, hogy valóban lesz-e mindenre időm. Nem bántam meg, hogy van, de, ha újra kezdhetném, állítom, nem tenném meg ezt a kutyával. Ők tényleg többet érdemelnek a simogatásnál.
2011. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!