Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy veszem észre, kezd "divatk...

Úgy veszem észre, kezd "divatkutyáva" válni a border collie. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Valóban nagyon okos kutya, de nem való első kutyusnak, valamint rettentő sokat kell vele foglalkozni.

Az hogy okos legyen, sok munkába kerül, de úgy látom, sokan azt hiszik, majd a sült galamb a szájukba repül.


2011. ápr. 18. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg divat kutya
2011. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:
100%
Igen, sokan tartják azért, mert menő. Sokan felkészületlenek rá. Ez baj. :/ Alapból jó képességű, de kellő nevelés mellett ugyanúgy lehet öntörvényű, mint egy terrier.
2011. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyet kell értsek veled.
2011. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod tényleg (szerintem).

Azt hiszik (a többség) hogy maguktól lesz okos a kutya, hogy csodakutya stb... Ez mind szép és igaz HA foglalkoznak vele és nem csak kerti dísz...

Ez volt a német juhászkutyával is. Ki lett kiáltva a legokosabb kutyának és most már nagyon nehéz jó küllemű és idegrendszerű nj-t találni mert agyon lett szaporítva. Most a bc-t kiáltották ki a legokosabbnak majd 5 év múlva meg még egy irtó okos kutyát hoznak elő.

Nem azt mondom a bc és a nj is nagyon okos de foglalkozással!!!!

És annál több szaporító lesz mert lesz kereslet mindenki olcsón akar csodakutyát és "szépen" tönkre megy egy nagyon okos kutya :( ez lett a nj-val is tömegkutya lett sajnos :(

2011. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mármint "szépen" tönkre megy a kutyafajta(jelen esetben a bc)
2011. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
kezd? már rég divatkutya..folyamatosan tele van velük a fajtamentés, az expresszen és hasonlókon oldalakat töltenek meg vele és keverékeikből is van egy csomó...
2011. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez vonatkozik a beagle-re, és a staffordra. Bár utóbbi ha meg van nevelve, akkor nem problémás, de a border, és a beagle a hatalmas mozgásigénye miatt szerintem egyáltalán nem való városi környezetbe. Nagyon nehéz itt teret biztosítani nekik, hogy kifáradjanak.
2011. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak felkapott kutyafajták. Utóbbi időkben például a Labrador, a Németjuhász, a Rottweiler volt ilyen nálunk. Sajnos a buta ember olyan, hogy kitalálja, hogy "húú a border collie milyen zsírkirály kutya, most amúgy is mindenkinek ilyen van, akkor veszek egyet én is". Aztán meg nagy káosz lesz a vége. Én gondolkoztam ezen a fajtán, amikor pár éve elpusztult a kutyám, de beláttam, hogy nem nekem való, meg hát nem is tudnám kielégíteni az igényeit. Az egy másik tészta, hogy aztán vettem egy gyönyörű keverékkutyát, amiről szépen lassan kiderült, hogy olyan mozoghatnékja van, mint hat másiknak:) De azért imádom:D
2011. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is divatkutya lett és nem tetszik mert így más hasonló fajtáknak még kevesebb az esélye. A munkakutyás társaságokban is hajlamosak az ilyen gazdák kicsit kiszorítani a más fajával rendelkezőket ha sokan vannak. Mármint a társaságból, barátkozásból. Azt viszont nem szeretem, hogy túlmisztifikálják a bordert. Igen sokat mozog, igen sokat kell vele foglalkozni. DE azért nem egy olyan marha lehetetlen dolog, ha valaki normális akkor igenis elbír vele (elsőre is).
2011. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!