Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy pár hetes kutyust szeretnék venni, kertes házba! Csak télen aludna bent! Egésznap kinnt lenne! Nem tudnék vele 4-5 óránál többet foglalkozni.(egész hétvégén vele leszek) Egy jó kutyust szeretnék, ami aranyos is. És Agilitizni szeretnék vele, vagyis ugróképesség és odaadás is kell! Kb. térdig érjen a végső magassága, de lehet kicsit nagyobb is.... A Border Collie-n sokat gondolkodtam, de vele sokat kell foglalkozni úgyhogy.... Milyen kutyafajtát ajánlotok nekem?


11/L


2011. ápr. 19. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Golden retriever.Nagyon huseges kutyak,tanulekonyak,okosak.Az ilyen kutyakat altalaban vakvezeto kutyakent szoktak alkalmazni.Nagyon szeretik a gyerekeket,amugy hazorzesre alkalmatlanok,mivel tul baratsagos:)
2011. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen feltételek mellett miért nem jó neked egy keverék menhelyi, aki jó és aranyos kutya? Számtalan ilyen van....olyan adottságokkal amit te leírtál.


Vagy nézzük onnan h mennyi pénzt szánsz - ill. a szüleid - a megvételére és mennyire kell "most azonnal". Mennyi időd lenne a kölyök nevelésére vagy csak nőne a kertben mint a gaz? 11 évesen - emlékeim szerint - még azért tanulni kell, dolgozatokra készülni stb. Jól gondold át - ill. ezt az egész családnak át kell gondolnia.

2011. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
egy keverék lenne a legjobb neked/nektek szerintem
2011. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mentalist ***** válasza:
Nekem bullmastiffjaim vannak jól elvagyok velük nem igényelnek túl sok foglalkozát nagyon okos állatok ahogy észrevettem a gyerekeket is szeretik, csakhogy nem éppen az a rohangállós ugrabugra fajta szóval talán agilitire nem alegjobb
2011. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat!
2011. ápr. 19. 14:21
 6/16 anonim ***** válasza:
Tacskó, vagy puli! :)
2011. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tacskó:

[link]


Puli:

[link]

2011. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ausztrál juhászkutya :) 4-5óra bőven elég neki,én napi 2órát vagyok kinn az én ausztrálommal és mégis nyugodtanm elvan napközben. kiváló agilitys és más sportokban is remekel, házörzőnek is beválik :)
2011. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A tacskó nem agilitizhet...

8 hetesen lehet elhozni minimum a kiskutyát!!!

Ha fajtatisztát szeretnél akkor törzskönyvel tenyésztőtől vegyétek a kutyust (ami kb 80.000Ft)

De menhelyről kihozhatsz egy olyan kutyust ami a szép szóért is a nyakadba ugrik (értsd képletesen) ...

De ha fajtatiszta akkor tenyésztőtől!!

sok sikert írd meg hogy mi lesz majd (:

2011. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pető Dorina válasza:

Most születtek meg 2 hete a kutyám kiskutyái és labradorok. Én a labradort ajánlom mert nagyon gyermekbarát szófogadó és kb. 60 cm magasra nő.

Akkor se harap meg ha a fülét rángatod meg ha a farkát húzod. Nagyon inteligens és okos kutyák.

2011. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!