Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell a fedezési jegyet...

Mikor kell a fedezési jegyet elkérni a kan kutya tulajdonosától?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nemsokára megyünk fedeztetni a kutyát, a kannak van tenyészszemléje, nekünk viszont még nincs, mert nem is akartam volna idén almot, viszont két ismerősöm is szeretne kiskutyát idén, így belevágnánk, viszont a kiskutyák csak felülbélyegzett törzskönyvet kaphatnak gondolom akkor is, ha elmegyünk nyáron a tenyészszemlére utólag. Az a helyzet, hogy nem vagyok biztos benne, hogy ki fogom tudni váltani, mert nem állok kiválóan, ami pénzem van, azt meg inkább a kutyára, és a kiskutyákra költeném, féreghajtás, oltások, jó táp, ellés, ha netán császározni kell, stb... és, ez majd félidős vemhesen derülne ki, hogy maradna-e a papírozásra. A kérdésem az, hogy tényleg a fedeztetéskor kell-e elkérni a fedezési jegyet, mert, ha lehet később is, akkor várnék vele addig, amíg kiderül, hogy van-e értelme egyáltalán.Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 19. 15:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
fedeztetés előtt. és a kan gazdái nem is fogják engedni anélkül. az az igazolás,hogy a kan fedezte be.
2011. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Le se sz.ják...Az sem érdekelte, hogy a kutyám törzskönyves-e, és a fedezésért 10 ezer Ft-ot kérne...Nem érdeklik az ilyen dolgok a hapit, de a kutya nagyon szép-nekem, és ha meg van a tenyészszemléje, gondolom, annyira nem lehet rossz. Amúgy azt nekem kell fizetni, vagy a kan gazdájának?
2011. ápr. 19. 16:10
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, inkább várj. Nem tenyészszemlés a kutyád. Kötelező szűrésekkel hogy állsz?

10 ezer forintos kan? felejts el. Már tuti herpeszes mert végigfedezte az ország összes papír nélküli szukáját.

ennyiért a szűrései sincsenek meg.

ne gyárts felelőtlenül lehet, hogy beteg kölyköket.

a felmenőket ellenőrizted? gondolom azt sem...

2011. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem ellenőriztem, de az miért fontos? Azt néztük, mi a neve, hogy melyik helyről való, nehogy rokoni szál legyen. A kutyám herpesz ellen be lett oltva múlt héten. A kan gazdája nagyon jóravaló ember, mos váltotta ki a kennelnevét, elvitte a kutyáit tenyészszemlére, foglalkozik velük, azért nem kér többet, állítása szerint, mert csak tenyészthető minősítést kapott, és mivel ez neki nem kerül semmibe, rendes akar lenni velem, mert mondtam, milyen rosszul állok anyagilag...Azt mondta, neki nem változtat semmit, hogy most rámegy-e egy szukára, vagy nem, nem akar ezen nyerészkedni...Furcsa is, hogy valaki, aki hivatalosan megcsinálta már idáig, miért nem érdekli mégsem a dolog, de nem. A két ismerősömnek meg idén kellene kutyus, és mi tagadás, be vagyok zsongva én is, hogy lesznek kiskutyák, és, ha nem jön össze a papír, sajnos akkor is szeretném, bár sokat viaskodtam rajta, de felülkerekedett a szívem, már eldöntöttem, tudom, hogy ezért le kéne lőni, de ez van...
2011. ápr. 19. 16:27
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

ugye tudod, hogy egyes fajtáknál olyan örökletes betegségek is vannak amik halálosak? vese dp, TNS, különböző szívrendellenességek... de ha te ezt be mered vállalni...

herpesz elleni oltás meg nemlétezik max az Eurican herpesz amit ugye kétszer kell adni...tüzelés alatt párzás után 7-10 nap valamint az 50. napon és 10-12 ezer forint/db az áruk

Az pedig egy dolog, hogy ismerőseidnek kell kiskutya de mi lesz a maradék 5-6 kölyökkel? vagy mi lesz ha ismerőseid visszahozzák neked a kölyköt mert mondjuk megvakul (CEA/PRA/CAT)?

2011. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de megütötte a szememet a

"milyen rosszul állok anyagilag"

beírásod.

Tisztában vagy egy alom megszületésétől az elvihetőségig szükséges anyagiakról?

2011. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igen, a lelkiismeretem az örökletes betegségek miatt szól, de a kutyám csípőre mentes, mást nem csináltattam, de származása alapján mentes mindenre, bár tudom, hogy ez nem garancia, de talán nem olyan nagy a kockázat. A herpesz oltás 14000 volt, és félidős kora körül kell ismételni, meg is teszem, akkor már lejön az árából 10%. De amúgy teljesen igazad van, nem tudok mit mondani. Azért felhívom még egyszer a kan gazdáját, hátha megvannak a szűrései. Nem tudod, hogy mennyibe kerül a szemszűrés? Azt még lehet, hogy bevállalnám, azt hiszem a szem és a csípő, ami leginkább jellemző ránk. Ha hordozó, lemondok a dologról, de, ha az is ilyen 14-15 körül van, nem tudom kifizetni. Lehet egyáltalán, ha a szülei mentesek voltak mindenre? Persze gondolom, igen. Köszönöm a válaszaidat! (még akkor is, ha tudom, hogy mindenáron lebeszélnél, és megvetsz a felelőtlenségemért!)
2011. ápr. 19. 17:03
 8/28 A kérdező kommentje:
Ja, és, hogy tetézzem a bajt, a maradék kutyákat eladnám, talán visszajönne a befektetett összeg. Ezért is szeretném mindenképp a törzskönyvezést elintézni, nem az ismerőseimnek kell a törzskönyves kutya.
2011. ápr. 19. 17:05
 9/28 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok, mindent kiszámoltam, arra megvan a pénz.

Minőségi tápot veszek, ha kell, kutyatápszert is, két oltás, két féregtelenítés,chip, törzskönyvek plusz az ellődoboz, és alomcsere.

Ugye ennyi?

2011. ápr. 19. 17:08
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
vagy császár, és ha emlőgyulladása van, akkor kutyatejpor a kicsiknek (nem tudom milyen fajta, de kölykönként és naponta átlag 500 Ft), és természetesen 2 hét szabadság.
2011. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!