Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítenél a fajtaválasztásban?

Segítenél a fajtaválasztásban?

Figyelt kérdés

Röviden: Nagytestű kutyám sajnos nem lehet (panellakás, albérlet). A kis-mini méretűeket meg nem szeretem. Mi az aranyközépút? Volt kutyám, nem vagyok kezdő. Már 3 éve halt meg a német juhászkutyám. Nemrég költöztem kertesből panelba. Lehet kutya nélkül élni, csak minek!?

Igazából nem nagyon ismerem a fajtákat. Segítenél?


2011. ápr. 19. 16:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
shetlandi juhász...35 cm és olyan mint egy nagy kutya...csak kicsiben :D
2011. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Esetleg közülük valaki? [link]


Vagy ragaszkodsz a fajtatiszta kölyök kutyához?

2011. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Részvétem,a németjuhász kutya nagyon szerethető. Szerintem mudit válassz vagy esetleg border colliet,beagle-t nagyon kedves kutyusok és közép méretűek,főleg az első kettő,a beagle kicsit kissebb.
2011. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:

A legközelebbi menhelyen igazi kincset találhatsz. :o)

Ha csak hobbi célra szeretnél kutyát, sokkal jobban megéri egy mentett kutyus.


Ettől függetlenül ha mindenképp fajtához ragaszkodsz, akkor lehet cocker spániel, basset hound, beagle (habár én nem ajánlom, mert nagyon makacsok tudnak lenni), lengyelalföldi juhászkutya.

2011. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekem két kutyám is menhelyről való. Kizárólag olyan ember hozzon ki az állatsegítőtől kutyát, aki maximális odaadással gondoskodik róluk. Jóval érzékenyebbek és sérülékenyebbek az átlagnál. Én nem javaslom, főleg panelbe a menhelyes kutyusokat.

Sok szerencsét a választáshoz!

2011. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Még annyit mondanék, hogy rengeteget kínlódok a két kutyával.....
2011. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
16:47-es,ezt nem kellett volna.Miért ne hozhatna menhelyről.Ott aztán mindenféle kutya van.Lakásba,állandó emberközelbe,szerintem minden kutya elfelejti a rossz élményeket.A gondozók is segítenek választani.
2011. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Ha mégse menhely,akkor a cavalier king charle spániel tökéletes lehet.35 cm marmagas,5-10 kg.Amúgy meg mozgékony,tanulékony kiskutyák.
2011. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:47



Nem kell senkit eltántoritani a menhelyi állatoktól. Én is panelben élek 2 menhelyi kutyával,és az égvilágon semmi baj nincs velük.Inkább arra kellene ösztönözni az embereket,hogy NE VÁSÁROLJANAK, hanem FOGADJANAK ÖRÖKBE! Kedves kérdező,ha nem szeretnél vele kiállitásokra járni,akkor nézz be a hozzád legközelebb álló menhelyre...nálunk pl 4 beagle is van bent...FAJTATISZTÁK.Szóval biztos találsz menhelyen olyan közepes méretüt ami neked tetszik és megfelel. A menhelyi kutyák sokkal ragaszkodóbbak,és ezt hiába próbálják itt a gyakorin megcáfolni. Ez igy van !

2011. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 gfero ***** válasza:
pekingi palota kutyát hosszúszőrűt
2011. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!