Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta a leghűségesebb?

Melyik fajta a leghűségesebb?

Figyelt kérdés
szeretnék egy olyan kutyát,mint hachiko,aki mindennap kijön elém az állomásra :) akita?
2011. ápr. 19. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Magyar fajták. Hűségesek, gazdájukat imádják, családjukat is...
2011. ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"szeretnék egy olyan kutyát,mint hachiko,aki mindennap kijön elém az állomásra"

ugye ezt képletesen értetted? :D

amúgy szerintem német juhász :)

2011. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez elsősorban nem fajtafüggő. Nevelés és gazda-kutya kapcsolat kérdése. Ha sokat foglalkozol vele, akkor hűséges lesz. :D
2011. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egygazdás kutyák nagyon hűségesek (pl. husky akita csau-csau stb.)
2011. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
persze nem komoly,csak kiváncsi vagyok :)van két gyönyörű kutyám akiket smmiért nem adnék :)
2011. ápr. 19. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom ez egyénfüggő is.Pl németjuhászon mint fajtán belül is vannak nagyon gazdás , és kevésbé gazdás kutyák.
2011. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
23%
én röviden aszt mondom hogy basset hound
2011. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát alapból mindegyik kutya kötődik a gazdájához( falkavezérhez).

De vannak az úgymond egygazdás fajták akik csak 1 embert fogadnak el gazdának.

Ezek általában a juhászkutyák,pásztorkutyák,őrző-védő kutyák, és néhány terrier.(de nem mind!!)

Párat felsorolok:

komondor, kuvasz, bullmasztiff , schnauzer, tacskó, dobermann, roti ,németjuhászkutya,puli, pumi, mudi ,bullterrier amstaff skót terrier csau-csau belga juhászkutya akita ...

De az hogy egygazdás a kutya még nem biztos hogy megfelel neked (különböző igényeik vannak) ha elmondod a körülményeket segítek/segítünk olyan egygazdás kutyust találni amelyik passzol hozzád (:

2011. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hogy kivételek mindig vannak (:
2011. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kutya hűséges tud lenni a gazdijához, ha megfelelő a kapcsolatotok. Ezen áll vagy bukik, az egész.

Sok foglalkozás a kutyával együtt! Ezért érdemes körbejárni a "Milyen kutya illene hozzám?" tipusú kérdést. Sok tényezőt kell figyelembe venni, mire van a megoldás.

2011. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!