Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét miatt/után belázasodhat...

Műtét miatt/után belázasodhat a kutyusom? Hogyan mérhetem meg a lázát és mit kell olyankor csinálni vele?

Figyelt kérdés
Térdszalagszakadással ma műtötték westie kutyusom (májusba lesz egy éves), természetesen a szokásos intézkedéseket (takargatás, gyógyszerek beadása, láb jegelése, stb.) elvégzem, de arról semmi infót nem kaptam, hogy mi van akkor ha belázasodik. Ugyanis estére feltűnően bemelegedett a kutyus (bár lehet csak hőemelkedése van), meg persze kedvetlen is, de az gondolom a fájdalom miatt is van. A doki fájdalomcsillapítót (Carprox) meg gyulladáscsökkentőt írt neki.
2011. ápr. 19. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

végbélben mérheted a lázát. a nagy kutyáknál csak 39/40 felett van láz, a kicsiknél talán kicsit alacsonybban. Ezt sajnos nem tudom,nézz utána a neten.

Ha lázas,hívd az orvost, ne adj neki magadtól gyógyszert. (pl. paracetamol TILOS a kutyáknak)

2011. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az orrát, ha nem nedves, hanem száraz és forró akkor tényleg beteg, és láza van...és szerintem mihamarabb vidd el az orvoshoz, lehet kap rá valami másfajta gyógyszert..
2011. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Végbélben mérve, 39 fok felett van a kutyának láza. Műtéttől simán lehet lázas. Ha nagyon aggódsz, hívd fel a dokidat. Algopyrin elméletben mehet neki, de az adagot csak a doki tudja megmondani.
2011. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát az orra nem forró, sőt inkább langyos-hideges. Lehet, hogy csak a sok takargatás miatt melegedett ki.

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2011. ápr. 19. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt az orr dolgot feleljtsd el. lázasan is lehet nedves az orra és hideg is. Én a conmbja belső felét szoktam nézni, de ahhoz rutin kell,hogy megérezd. a legegyszerűbb, ha megméred.
2011. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én dokinál asszisztáltam, mindig én mértem a lázakat.

Egy egyszerű digitális hőmérőt tegyél a fenekébe. Ha sípol vedd ki. A normál 38-38,5 fok. a 39 már hőemelkedésnek számít. 40-41 már láz.

Elvileg ha ma műtötték szoktak neki adni injekcióba antibiotikumot, láz lehúzót fájdalom csillapítót. Ha tényleg lázas, azonnal hívd fel a dokit aki műtötte, és beszélj vele.

2011. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni kifejezetten állatok részére lázmérőt.

Olyan, mint a digitális, de az eleje hajlékony, nem törik, ha a kutya bemozdul.

Ugyanis végbélen keresztül kell lázat mérni.

Ha nem sikerül, vidd vissza orvoshoz.

Egyébként a kutyának láz esetén Algopyrint lehet adni.

Az adagot orvostól kérdezd meg. Nekem csak nagy testű kutyám van, neki egy egészet is lehet adni.

A kicsinek talán egy negyedet, de ezt mindenképpen orvos mondja meg.

2011. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!