Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miyen kutya-gazdi kapcsolat...

Miyen kutya-gazdi kapcsolat ill. falkaépítő trükkök vannak?

Figyelt kérdés

Van egy 20 hónapos kutyám, akivel nem túl jó a kapcsolatom, legalábbis az utóbbi dőben valahogy megváltozott. Természetesn megvédene , ha arra kerülne a sor, de tegnap egy nő adott neki kaját, akit már ismer és úgy elment volna vele, hogy vissza se néz...

Én tudom, hogy én rontottam el valamit, talán kölyökként túl türelmetlen voltam vele és most iszom a levét. Sok időt töltünk együtt, engedelmes, nyomkövetés, agility, trükkök mindennepi részei életünknek, de nem túl motivált sajna.

Szóval a kérdés szószó az lenne, hogy milyen falkaépítő trükköket tudtok? Bármi jöhet. Amiket már kipróbáltunk: ajtón én megyek be előbb, morgok,ha kunyerál, falkafutás.


2009. márc. 4. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Hogyan dícséred, jutalmazod? Lehet, hogy erre kellene rámenni jobban, ha szerinted motiválatlan. Egy finom jutalomfalatért biztos szívesebben dolgozik veled, mint a szomszéd nénit kísérgetné.
2009. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez a gond a beagle-eimnél.

Most olvasom Jan Fennel Kutyapszihológia c. könyvét. Az erről szól végülis. Nagyon tudom ajánlani. Olvasd el! Interneten is lelehet tölteni, de ha gondolod e-mailbe elküldöm.

2009. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha nem engeded másnak, hogy etesse. Az elején ez a legfontosabb. Mivel TE vagy a falkavezér, tőled függ, hogy mikor mennyi étel jut el hozzá. Ez a legősibb ösztön. "a kéz ami enni ad és büntet" Tudom egy kicsit szívtelenül hangzik, de sokan öszetévesztik az embert az állattal (ami nem is baj, mert valakinek arra van szüksége), de úgy érzem neked a kutya nem játéknak kell.


Te adhatsz neki csak enni és ennyi a legfontosabb. Aztán a többit lehet könyvekből, internetről megtanulni.

Azért a jutalom és a büntetés jogos legyen, minden körülmények között. Mert komolyatalannak fog venni a kis büdös, ha egyszer ezt teszed, egyszer azt. Következetesség. Ez talán jó szó rá.


Üdv és sok erőt hozzá!! :)

2009. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is motiválatlan volt. Rájöttem, hogy belőlem hiányzik a lelkesedés. Élveztem a sétát, az agilityt, de nem vagyok az a típusú ember, aki ujjongva ugrál, ha sikerült leültetnie a kutyáját. Rájöttem, hogy változtatnom kell. Ha megcsinált valamit, nem csak odavetettem egy "jól van"-t, hanem kimutattam, hogy tényleg örülök. Az agilityben is úgy mozogtam, úgy adtam ki a vezényszavakat, hogy érezze, hogy mennyire élvezem a játékot és bíztatom. Séta közben egyszer csak megfogok egy botot és elkezdek futni vele a másik irányba, neki meg el kell kapnia. Néha kajával is játszunk. Most már sokkal jobb.
2009. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!

Én klikkerezek vele, néha táppal, de inkább virslivel,de táp minden sétánál van nálam, egy-egy szépen sikerült behívás stb. megjutalmazásához.

Az agility pályán sztem én vagyok a legcikibb, olyan szempontból, hogy egy akadly átugrásakor is visítozok meg ilyenek. A rohangálós sztorit ismerem és rendszeresen alkalmazom.:DDD

Hallottam már erről aköyvről és szívesen beleolvasnék, ha átküldenéd.



Ezt a kérdést tegnap írtam ki és akkor nagyon ki voltam akadva. Mára már kicsit jobb, mert az én kutyám nem akármilyen-persze mindezt elmondhatja bárki a sajátjáról.

Vannak bizonyos hullámvölgyei és ez napokig, hetekig is eltarthat,pl. semmihez nincs kedve, hiába beszélek hozzá, rám sem néz stb. Aztán -mindig ez van, de tényleg- pár nap múlva újraaértékelem a kapcsolatunkat, kicsit megváltoztatom a hozzáállásomat és voálá, máris megtört a jég! Csak ez ugye amíg a béka segge alattt van, azalatt roppant idegesítő és én is ingerlékenyebb vagyok olyankor...szóval nehéz esetek vagyunk mindketten, de én igyekszem, neki meg valamit muszály teljesítenie.



Ja igen, én adom neki a kaját és előttem szigorú fektetés, marad, ül és néha pár trükk is van... de ez a mástól ne kapjaon enni, hát ja egyet értek! Csak az a baj, hogy néhány ember -legalábbis úgy gondolja- jobban ismeri a kutyámat és egy kis falat nem árthat alapopn eteti. De legközelebb jól megrugdosom! Na jó nem, de nem engedem neki...

MÉGEGYSZER KÖSZI A VÁLASZOKAT ÉS TERMÉSZETESEN MÉG VÁROM ŐKET!

2009. márc. 5. 13:42
 6/9 A kérdező kommentje:

15:26-OS! Egyetértek vele, a kutya nem játék, a falra tudok mászni, mikor valaki öltözteti meg totál gyerekének nézi.... A kutya-gazda kapcsolat, az kutya-gazda kapcsolat és nem legjobb barát, gyerek a kutya, hanem kutya! Ez teszi ilyen különlegessé a dolgot, nem kéne elrontani azzal, hogy mndenféle emberi kapcsolatokat magyaráznak bele.

Bocs az OFFért

2009. márc. 5. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Elküldeném a könyvet, ha leírod a címed.

(másnak is küldöm, ha akarja)

2009. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is kellene a könyv, mert most vettem, vettünk párommal egy fajtatiszta német juhászt!

Köszi! Írj privibe!!!!!

Ott lesz a mél címem!

2009. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a www.goldenretrieversport.hu oldalon is nagyon jó cikkek vannak a kutyanevelésről. Évekkel ezelőtt már rátaláltam és én a Goldenemet így neveltem, aki 5 évvel ezelőtt 99%osra csinálta meg a közlekedésbiztos kísérőkutya tanfolyamot.
2009. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!