Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes beagle tanítás?...

9 hetes beagle tanítás? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Van egy beagle 9hetes kiskutyám, úgy érzem lassan tanítgatni kellene, de ha próbálom(pl. ül, fekszik) tanítani, nem nagyon figyel rám, szaladgál össze vissza az udvaron, rágcsál mindent, próbáltam az, hogy először kicsit lefárasztom, de ugyan az a helyzet, ha pacsira akarom tanítani, a kezemet akarja harapdosni. Hogyan tudnám elérni, hogy rám figyeljen?

Köszi a segítséget!


2011. ápr. 20. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem kajával a legkönnyebb.
2011. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
9 hetesen, mikre lehetne tanítani?
2011. ápr. 20. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is beagle kutyám van, mi 1 évesen vittük el kutyaiskolába, miután úgymond kicsit "megkomolyodott" (:

ott meg is tanulta az ült meg a feksziket azóta is megy neki (most 8 éves) a lényeg az, ahogy az első is mondta, a kaja a kulcs, az a fő motiváció.

2011. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xnorkax ***** válasza:
Még kicsi. Játékosan, maximum 5 percig tartson egy ilyen tanítási kísérlet. Elsőre lehet, hogy nem igazán fogja érdekelni, de ha rájön, hogy kaját kap érte, akkor élvezni fogja. De ne várj tőle rengeteg mindent elsőre. :)
2011. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon kicsi, és fontos, hogy olyan helyen tanítsd ami ingerszegény környezet neki, tehát amit megszokott, pl. ha benti kutya, akkor ne az udvaron tanítsd, ahol minden elvonja a figyelmét. Aztán ha bent megy, akkor folytathatjátok kint a tanulást. És sok türelem kell hozzá, talán először jó, ha megtanítod neki a figyel parancsot, jutifalattal, aztán az ül, fekszik, marad, gyere stb.
2011. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kint van egy "box" ban,amikor nemtudunk vele foglalkozni..

Ma volt az első nap, hogy nem vonyított ha nem volt vele senki mikor nem aludt, de ha kimegyünk és nem hozzá, egyből vonyít, remélem megfogja ezt is szokni.

szerintetek elmenne ha kint hagynánk az udvaron úgy h nem vagyunk kint...

kb. 1 hónap múlva...

Tanítás nehezen megy... mindig másra figyel, még nem találtam olyan kaját ami nagyon kellene neki, ha meg látja, hogy nem kapja meg ami a kezemben van mert nem azt csinálja amit akarok, fut a kajájához és ott eszik. :/

2011. ápr. 20. 18:41
 7/8 xnorkax ***** válasza:

Ha van kerítés, nem megy el. xD

Próbálj ki olyan kajákat, amiket máskor sosem kap. Én pl sajtot használok és mindent megtenne érte xD

2011. ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azért ne adj neki túl sok sajtot.(: a tejtermékek nem tesznek jót a kutyáknak.
2011. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!