Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted ez milyen ötlet...

Szerinted ez milyen ötlet lenne vagy mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Szóval bocs ha regényt írok,de tényleg érdekel

"Német juhászról" lenne szó (mentett lenne)...

Mentettünk már meg 1 kutyát akiről kiderült,hogy staff de akkor én 9 évesen nem sokat tudtam foglalkozni vele pl tanítás de az ül,marad,fekszik parancsokat tudja csak vele sétálni nem nagyon szeretek.

Van egy csivavánk is Ő "fordul,ül,fekszik,marad" parancsokat tudja de sétát nem igen bírja (4-5 óra)

Staffot vinném de egyedül nem merem,meg így is erősebb nálam de nem úgy kell elképzelni,hogy ide-oda cibál csak ha szagolni akar valamit de akkor iszonyatosan.

És elgondolkoztam még 1 kutya megmentésén (menhely vagy ha valaki menhelyre vinné a nála született kölyköket),szóval 3. kutya lenne.

1x feltettem a kérdést már sokan lehurrogtak h "ne legyen kutya főleg nem 3."

De összeszorult a szívem mikor egy kiskutyát látok aki tényleg megérdemelne 1 szerető helyet és nincs helyette megvárják,hogy megfelelő idős legyen és beviszik menhelyre:(

családba meg nem kell senkinek kutya..:/

Én arra gondoltam,hogy ha lenne akkor lány (ivartalanítva mert a 2 kutyánk kan!) és megtanítani póráz nélkül sétálni,marad,ül stb parancs.

Szerinted megpróbáljam, vagy mondjak le erről?=/

L/14


2011. ápr. 20. 15:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább mentsd meg, minthogy a menhelyen végül elaltassák.

Az, hogy nincsenek annyira betanítva nem akkora baj.

Hamarosan nyári szünet, olvass utána a neten, kérj tanácsokat vagy vegyél valami könyvet vagy menj el kutyaiskolába stb.

Gondolom szüleid megengedik és ennivalóra lenne neki pénz, ha ilyen könnyen örökbe tudsz fogadni másik kutyát is. Úgy értem erről nem írtál, hogy ez gondot jelentene.

Szóval én támogatom az ötletedet.

2011. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
ha van szép nagy kert és megfelelő időtök rá,akkor ok.de 3 kutya naagy felelősség főleg anyudéknak, sok időt és pénzt vesz el,de ha ezek nem okoznak gondot akkor rendben...
2011. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az előző kutyákat nem sikerül megnevelni, akkor ne.

Akkor őt sem fog sikerülni, ráadásul a kutya a rossz példákat látja.

Tény, hogy jobb lenne még úgy is neki nálatok, mint egy menhelyen, de lehet, hogy olyan ember vinné el onnan helyettetek, aki meg tudná nevelni, és egy kutyának az lenne az ideális.

2011. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Eleve nem is biztos, hogy tarthatsz 3 kutyát egyszerre. A mi környékünkön (családi házas, külvárosi övezet) max. 2 kutyát lehet tartani, lehet, hogy nálatok is van ilyen szabályzás.

Amúgy meg inkább a szüleidet kérdezd, hiszen ők fizetnék a kajáját, az orvosát, a felszereléseit, nekik szerintem nagyobb a döntési joguk ebben a helyzetben.

2011. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
100%
Szerintem ez szép gesztus tőled.Főleg,ha van elég hely,pénz,és türelem hozzá,akkor harcolj azért,hogy megmenthesd.
2011. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Igen,lehet de ha nem viszik ki?:(

És én fizetném amit tudok van zsebpénzem,amire telik én fizetem,amire nem max valami kisebb munkát vállalok amit rámbíznak..

És nem azzal van baj,hogy nincsenek megnevelve a kutyáink csak a staff kicsit erős és félnek tőle és egyedül nem szeretem vinni a csivava csak a sétát nem bírja amúgy nyugodt kutyák,anyum azt mondta,meglátjuk mert van 1 munkahelye ahol nem 100%,hogy marad..

sokat nézem a menhely oldalát van olyan kutya ami régóta ott van :(

És igen én is arra gondoltam,hogy felvettek már és itt a szünet sok időm lenne a kutyával foglalkozni miután meg megtanulta a póráznélküli sétát lehetne vinni csivevel (amúgy is lehetne..csak akkor kevesebbet kellene figyelni)

Amúgy van erre olyan akinek 5 kutyája van és anyu megkérdezi lassan de elvileg ha a kutyák nem csinálnak bonyodalmat akkor nem jelentgetnek :)

2011. ápr. 20. 15:58
 7/39 A kérdező kommentje:

Amúgy is van kutyakiképző a faluba :)

Vele azért beszélnék :)

Gondolkoztam fajtiszta kutyákban is.De megmenteni mégis jobb..De anyu nem nagyon akar mert:

-"ki tudja milyenek voltak szülei,milyen lesz"

-"ki tudja mekkora lesz"

De én német juci vagy magyar vizslába gondolkozok (keverék)..

Mert erről a két kutyafajtáról sokat olvastam és sok jót hallottam egyik ismerősnek is van német jucija átmentem vele játszottam, apum főnökének vizslái vannak őket csak látás alapján láttam és a kölykeiket akikről sok jót meséltek:)


Régen nekünk is volt vizslánk még menni se tudtam ült mellettem és vigyázott rám van olyan kép ahol anyuék leültettek a kutya pedig mellettem fél méterre ül :)

Sok mindent meséltek Vele kapcsolatban csak szegény öreg volt anyukám se ismerte már akkor meg süket is volt és humánusabbnak tartották az elaltatást (apum úgy mentette meg mert egy ember el akarta vitetni vele de apu megkedvelte ezért nem vitte sehova->megtarottta..)

2011. ápr. 20. 16:07
 8/39 anonim ***** válasza:
Szerintem hozhatsz nyugodtan egy kutyát menhelyről, ha a többi kutyád jól kijönne vele. Gyakorlatilag majdnem bárhol sokkal jobb helye van a kutyáknak, mint a menhelyen és ti a leírás alapján jó körülményeket tudnátok neki biztosítani. Szóval megengedhetitek magatoknak és a szüleid is hozzájárulnak akkor hajrá.
2011. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyunk húú de tele pénzzel de az oltásoknál kicsit húzós lenne,de megkapnák.Anyu még belemenne de nevelőapám nem igen akar..

Amiben tudom segíteném őket pénzzel is.

A csivava mivel nem eszik sokat és csak a macskatápot hajlandó csak megenni vele annyi költés nincs kaja szinten :D

Staffnak kicsit több de hát beleférne ha jól tudom (érdeklődtem) akkor a németjuci se eszik hű de borzasztó sokat..persze egyén függő :)

2011. ápr. 20. 16:14
 10/39 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szereted a kutyákat és az anyagiak miatt sem kell túlságosan aggódnotok akkor mindenképpen hozzátok el a kutyust.

Menhelyi kutyáknál inkább az rizikós, hogy milyen családnál élt előtte. Ha pl sokat verték és főleg a hátát akkor ha hozzáérsz lehet elkapja a kezed. Óvatosan kell hozzá közeledni, eleinte távolságtartóbbnak lenni amíg megszokja, hogy szeretitek és bennetek bízhat.


A keverék kutyák is lehetnek aranyosak, okosak, szépek. Állatorvossal vizsgáltassátok majd ki a biztonság kedvéért, oltásokat is mindenképp kapja meg rendesen.

A csodálatos kutyadokit nem szoktad nézni? Port.hu-n rá tudsz keresni.

[link]

Nagyon hasznos műsor.

2011. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!