Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások illetve témához...

Kutyások illetve témához értők válaszára lennék kíváncsi!? A szomszédunk a házunk falára építette kutyusának kenelét történetesen ennek a falnak a túloldalán van a 11 hós babám ágya.

Figyelt kérdés

Ez eddíg nem gond csak hogy az eb egész nap vonyít-ugat-kapar ....És már a gyerkőcöm sokszor aludni sem tud nyugodtan a kutyától..

Na most ha jól emlékszem van erre valami féle törvény hogy hogyan hová lehet kutya kenelt tenni...Vagy ez önkormányzatonként változó?

Segítsetek!!


2011. ápr. 20. 16:46
1 2
 1/13 xnorkax ***** válasza:
Szerintem az nincs megszabva, hova építheti az ember a kutyának a kennelt. Mindenképp beszéljetek a szomszéddal kedvesen, hogy nevelje meg kicsit a kutyáját, vagy foglalkozzon vele többet. Ha ez nem megy, szólhattok az önkormányzatnak azért, hogy a kutya zavarja a lakókat.
2011. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb beszélj a szomszéddal.
2011. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Próbáltunk hatni rájuk de semmi.Több alkalommal szóltunk hogy esetleg ha lehet kössék előrébb a kutyit legalább nap közben..

50 centis a fal gondolhatjátok milyen ha ugatni kezd.... :(

Sajnos nevelésben sincsenek otthon mit igényel egy kutya hisz sokszor mi adtunk neki inni a 2 méteres kerítésen keresztül a 40 fokba...

Tényleg nincs erre szabályozás amire apellálhatnék náluk? :(

2011. ápr. 20. 17:01
 4/13 A kérdező kommentje:

Illetve ezt melyik osztályon kérdezhetném meg?

Műszaki?

2011. ápr. 20. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

LEgyetek kedvesek és jelentsétek be a rendőrségen az állatkínzást. 40 fokban nincs vize?? csak ha Te adsz neki??de egy állatvédőszervezet jobb lenne, mennek vidékre is. ha megmondod, hogy hol laksz akkor kerítek neked szervezeted akik kimennek megnézni a kutyát. Megértem a te bánatodat is, de ezen a tulaj nem fog változtatni. önkormányzatnél kérdezz utána.

szegény kutya nem csoda h ha egész álló nap visít. éhes, szomjas, magányos. kerítünk valamit csak legalább privibe irj koordinátákat...

2011. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pedig ez a dolog be van szabályozva. Úgy értem, hogy helyi rendeletnek kell lennie. Ebrendeletként ismerjük a köznyelvben. Nálunk, Budapest, xvi. ker így néz ki az idevágó rész : "15. § Az eb szabadban való állandó tartására szolgáló helyét úgy kell kialakítani, hogy az eb a szomszédos lakóépületet legfeljebb 2 méterre, a szomszédos kerítést pedig legfeljebb 1 méterre közelíthesse meg."

Ha megírod, hogy hol laksz, akkor lehet hogy utána tudok nézni, hogy nálatok mi újság.

2011. ápr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Te házad falára alapból nem épithet kennelt, miután bejárást kell biztositania, hogy időközönként rendbe tehesd a házad hátulját. Na most azért azt a kutya erősen leamortizálhatja. Egyébként ezekkel a panaszokkal a jegyzőhöz tudsz fordulni, és irásban. minden irásos bejelentést 30 napon belül kötelesek lereagálni.
2011. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szentesi vagyok.Az állatvédő szervezet nevét illetve elérhetőségét szívesen feljegyezném ha ismertek ilyet.Ma ismét beszéltem velük éppen összefutottam velük a bejáróban és ígérték hogy a kutyust elköltöztetik.Nos a jegyzőnél is utána érdeklődök ha esetleg ismét csak hitegetnének..
2011. ápr. 20. 21:47
 9/13 anonim ***** válasza:

okés, utánanézek a menhelynek v védő szervezetnek a hétvégén és keresk kontakotokat. kérlek vnap estig még nézz vissza a kérdésedre. mert meló miatt csak vnap délután tudok keresgélni!

a jegyző télleg jó ötlet, de sokat ne várj. max irásban egyszer felszólítják. :S

2011. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenképpen vissza nézek!

Nagyon szépen köszönöm a saját és a kutyus nevében is :)

2011. ápr. 21. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!