Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lógó fülű kutyátoknak hogyan,...

Lógó fülű kutyátoknak hogyan, milyen gyakran tisztítjátok a fülük alját?

Figyelt kérdés
Beagleöm van, a füle belső része katasztrófa ahogy kinéz séta után. Tiszta sár, összeragad,nem lehet kifésülni mert csomókban jön ki a szőre...
2011. ápr. 20. 20:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Spánielem van, minden séta után lezuhanyozom a fülét óvatosan, hogy a hallójárataiba ne menjen víz.
2011. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Van fülcsepp, amit csak bele kell csepegtetni, kicsit leszorítva hagyni és utána hagyni kell, hogy kirázza a fülét.

Egy picit még óvatosan puha ronggyal kitörülgetheted.

2011. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
nekem basset houndom van és 5naponta tisztitom neki séta után meg ha belemegy valami retek a szörébe(füle külsö részére) kitépkedem belöle ugy hogy ne fájjon ami nagyon bele van ragadva azt kivágom.multkor egy rágot vágtam le rola-.-
2011. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Spánieleink vannak,és minden séta után átnézem és kifésülöm a fülüket.Hetente legalább kétszer pedig,fültisztító oldattal kezelem őket.
2011. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen az emberi fantázia.

Egyes kutyáknak vágják a fülét, másoknak meg földig ér.

Mert ez így tetszik.

De hogy a kutya milyen életet él vele, az fasorba sem jön, mint szempont.

A divatért legalább ti is szenvedjetek meg, akiknek ilyen kutya tetszik, ne csak az állatok.

2011. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Már nem azért, hogy kötözködjek, de most ez mi volt kedves előző? A kérdező nem divatból kérdezte a kérdését.. megkérdezte, hogy a lógó fülű kutyáját (aki egy beagle, de lógó fülű pl. az erdélyi kopó, spániel, vizsla, stb) hogyan ápolja. A fülük nagyon érzékeny, sokszor begyulladhat stb, nem hiszem, hogy ez annyira divat lenne. Senki nem hajt végre rajtuk szépítkezési beavatkozást, nekik tényleg nagyon lóg a fülük. Nem olyanok mint pl. a dobermann, akinek alapból kicsit lógós füle van, de nem annyira, mint az előbb említetteknek. Szóval nem értem mit kell itt kötözködni.. tényleg nem rosszindulatból írtam.
2011. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
föleg a bassetnak gyakorlatilag 3 cm van a fülük és a föld felet
2011. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

No még egyszer, ha nem érted.

A tenyésztők alakítják a kutya külsejét. Van, amelyiknek lógó fület álmodnak meg. A kérdező gondolom azért vette meg, mert így tetszik neki a kutya.

A természetben nincs ilyen, de a tenyésztő kedvére alakítja a kutya külsejét, senki és semmi nem korlátozza. Főleg nem az, hogy a kutyának ez mit jelent az életvitelében.

Hát, akkor most az embernek is legyen emiatt plusz munkája, ha már a kutyának viselnie kell a lógó fület.

Dereng...?

2011. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"De hogy a kutya milyen életet él vele, az fasorba sem jön, mint szempont"


Fasorba? Inkább te menjél a fasorba és válassz egy szép fát lakhelyedül. Hülye!

Minek írogatsz, ha képtelen vagy normálisan és normálisat írni???

2011. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok, aki képtelen normális írásra, hanem aki közönségeskedik.

Kutyák ezrei kínlódnak a fajtajelleg miatt.

A túl picik, a túl nagyok, a rövid lábuak, akik soha nem úszhatnak, azok, a tömpe orrúak, akiknek minden levegővétel erőlködés és még lehet sorolni.

Mert az embernek csak az a fontos, hogy neki tetszen. Ha a saját testét másra alakítja, mint ahogy született, az az ő dolga. De más élőlényt a divat szerint formázni nagyon primitív és barbár dolog.

2011. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!