Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gombás bőrmegbetegedés kezelés...

Gombás bőrmegbetegedés kezelésére milyen szer alkalmazható?

Figyelt kérdés
Kör alakú, korpázó, szürke színű, 4 db folt jelent meg a szomszéd kutya hátán. Persze egy széttenyésztett Si-cu-ról van szó. Megsajnáltam, kezelném, de milyen szer alkalmas erre? Sokat nem szeretnék rá költeni, de ha nincs olcsó megoldás, akkor a drágább is érdekel.
2011. ápr. 20. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
nizoral sampon kb 3000 ft, de vannak kutya samponok is
2011. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Talán szólni kéne a kedves tulajdonosnak,hogy vigye el orvoshoz.Több gombafajta is van,és nem mindre ugyanaz jó,na és persze ezek a szerek általában receptkötelesek.
2011. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
és sajnos nem biztos,hogy gomba. ha pedig nem, akkor csak rontasz a gomba elleni kezeléssel.
2011. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első körben én immuovetet kezdenék el adni neki. Mert gomba általában akkor jelenik meg, ha meggyengül a bőr védekező képessége valamilyen ok miatt. Másodsorban megpróbálhatod megfürdetni Nizoral samponnal (hetente kétszer, két hétig), de arra vigyázz, hogy csutkára szárítsd meg!! Macerás, de szerintem beválik.
2011. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:43


Attól félek, a "kedves gazdi" sz@rik a kutyára, azért kérdez.

2011. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mi az hogy azért kérdez a gazdi? Nem enyém a kutya ha arra célzol hogy rákenem a szomszédra a kutya kezeletlenségét.
2011. ápr. 20. 21:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy bőrkaparékot kéne első körben vetetni, hogy megtudjuk mi okozza a szőrhullást. lehet nem is gomba, hanem allergia,vagy gyulladás a szervezetben, sok minden lehet.
2011. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez az Immunovet nagyon jól hangzik, utána olvastam, holnap veszek is neki. Kösz a tippet. Ezt lehet vajon kisállat kereskedésben is kapni?
2011. ápr. 20. 21:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb állateledel boltokban esetleg, de én inkább állatpatikában, vagy dokinál keresném...
2011. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell,lehet hogy elnyomod a tüneteket az Immunovettel,és közben komoly a baj!
2011. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!