Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyámat megtanít...

Hogy tudom a kutyámat megtanítani pár hetes kortól hogy az udvaron egy helyre végezze el a dolgát? Milyen módszerek vannak erre?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány hetes a kutyusod, de pár hetesen, pár hónaposan nem lesz szobatiszta. ez bizony hónapok kérédése. minden evés, ivás, játék és alvás után is rögtön pisilniük kell. még nem tudják tartani. kutyafüggő h melyik mikor lesz szobatiszta.pár hetesen tuti nem. kicsi még, nagyon gyors az anyagcseréje. van akinek már 4 hónaposan van akinek csak 7. ez igy normális. nekem a tacsim már 4 hónaposan az volt. az erdélyi kopó pedig lassan 5 hónapos,de csak félig meddig az( már látszik a szándék h tartaná,de van h becsurog).

van aki kutyapelust használ: ha pisil valahova felitatod a pelussal, a pelust pedig odarakod ahol szeretn üríteni.ha látod h készülődik pisilni (leggyakrabban elkezdenek szagolgatni és kis köröket leirva fészkelődnek), akkor azonnal emeld fel és rakd a pelusra ha sikerül oda végeznie a dolgát nagyon dixcsérd meg. kisebb korában ez még könnyebb mert tudod, h evés,ivás,játék, alvás után szinte rögötn pisi lesz.

nálunk ez nem vált be, széttépték a pelust. én nagyon sokszor kivittem ha ottohn voltam. állandóan figyeltem a jeleket, ha elkezdte szaladt , nyakörvet rá és indultunk.

ha kiértünk és pisilt, közben nagyon dicsértem, a végén jutifali.

2011. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

most nézem h félreértettem a kérdést.bocsi!!azthittem ki szoktatni akarod.:)

ha látod a jeleket vidd arra a helyre ahol szeretnéd h pisiljen és ott dícsérd meg nagyon.

ha lakásban is tartod vegyesen akk nehezebb, mert ha kint pisil, és oda ahova te nem akarod, leszidod akk azt hiheti h kint nem szabad pisilni...

2011. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült tökéletesen egy helyre szoktatnom, de magától is van annyi esze, hogy nem mindenfele potyogtat, hanem csak az udvar egyik részén. Ezt a területet sikerült úgy szűkítenem, hogy a kívánt területen hagytam mindig 1-2 kupacot, máshonnan meg összeszedtem. De így is 20-30 négyzetméterről beszélünk, és nem pár hónapos kiskutyáról, hanem kicsit idősebbről.
2011. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!