Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szuka az utcán, felelőt...

Tüzelő szuka az utcán, felelőtlen gazda, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolom az minden normális kutyásnak alap, hogy tüzelő szukával kerüljük a kanok társaságát.


Na mármost, a környékünkön van egy eléggé szarokbele alak, akitől kénye-kedve szerint jár ki egy ilyen kutya. Jön, és kéreti magát a mi és a szomszédunk kutyájának.


Az egy dolog, hogy falkába verődve menetelnek a környéken a kanok, de sajnos a szomszédom épp felújítja a kerítését, így a velünk határos részen keletkezett egy luk, ahol az enyém is kiszökött egyszer (égett is a pofám rendesen). Valahogy összeeszkábáltam, de ez nem állapot, azóta is jön - minden hajnalban - és beindul a rinya és a kerítésbontás. Két napja alig alszom, mert minden mukkanásra rájuk nézek, mert én - azzal a paraszttal ellentétben - felelős gazdának tartom magam.


Már figyelmeztettem, arra láncra verte, de attól még ugyan az ismétlődik... Meddig tart ez a hülye kapós időszak a szukáknál?


Mit tehetnék? A saját kutyámat nem tudom és nem is akarom megkötni, de teljesen átkapcsol ilyenkor ösztönállat módba, mintha ott se lennék. Nyugtató?


Bármilyen ötletet szívesen fogadok. Ja és a legrosszabb hogy pont holnap utazok el...


Köszi!


2011. ápr. 21. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben. csak pont fordítva a szuka kutyámhoz jártak be a kanok. Mivel volt kisméretű kan kutyusom őt mindenképpen védeni akartam. Meg magasítottuk a kerítést MINDENHOL elég költséges volt de egy kutyus se tud bejönni legalább!


Mi még a volt disznó ólba csuktuk be a szuka kutyusunkat, hogy semmi képen se legyen kiskutyus.Esetleg annyit tudsz csinálni, hogy vagy becsukod estére valahova, vagy egy olyan ismerősödre bízod akiben megbízol és vigyáz a kutyudra!


Mi mikor elszoktunk menni 2-3 napra mindig anyukám öccse gondoskodik róluk! (= Valakit biztosan találsz aki segít neked!

2011. ápr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát lakásba nem jöhet, máshova nem nagyon tudom zárni.


Itthon lesz nagymamám, de az nem elég ha gáz van. Ma hajnalban is kétszer voltam az utcán és kergettem el a kutyát)...

2011. ápr. 21. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanításra nem gondoltál? Akkor nem érdekelnék a tüzelő szukák, és nem is csavarogna el utánuk...Ugyan ez a szuka kutyára és akkor nem kell elzárni, meg megkötni mert nem lesznek felesleges kölykök..
2011. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A pártási idő az nálunk is nagy gond!Bár én bérházba lakom.Van két kutyám.Egy lány meg egy fiú.Tüzelési időszakban a fiú kutyám meg van őrülve.A lány kutyám pedig ha tüzel,én mindig semleges helyre viszem sétáltatni-elkerülve így az udvarló kanokat.Kertes házba más a helyzet-ilyenkor mindenki"szélmalomharcot" vív a kerítéssel,mert hol itt hol ott van lyuk ahol a kutyák elszökhetnek.Ilyenkor mennek a fejük után,mert a a kanok 5km-re is megérzik a szuka szagát.Ez kb 3 hétig tart.Legjobb megoldás tényleg az ivartalanítás.Vagy a bombabiztos kerítés!
2011. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ivartalanítás.

Ugyan én a szuka gazdáját próbálnám először rábeszélni, az lenne a legfontosabb. Nálunk volt olyan,hoyg 2-3kan kutya gazdi összedobta a szukának a műtétet. Azóta nyugalom van.

Nem értem miért nem természetes mindenkinél alapból, hogy ivartalanítunk.

egyébként a tüzelés 3 hét

2011. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


6 év alatt egyszer sem volt ilyen probléma, szóval talán nem rohanok orvoshoz egyből. Meg nem is vagyok hentes párti...


Nem a szökésen van a hangsúly, inkább azon, hogy mit kezdjek ezzel a paraszttal...


Üdv!

2011. ápr. 21. 11:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem hentesség, ha ivartalanítasz, nem beleszólni akarok csak mint jó tanács, hiába rendezed le esetleg ezt az embert, utána jön egy újabb szuka majd..előbb utóbb elszökik, vagy verekedésbe keveredik más kanokkal. Sajna én is tapasztaltam egyszer, kutyám eltűnt már lassan 10 éve, sosem került elő, ne szaladj bele ilyesmibe, ezért is ajánlottam...
2011. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha felelős gazdának tartod magad, ivartalanítasz. A kanodnak nem lesz tőle semmi baja, ez nem hentesség, attól még ő ugyanaz a kutya lesz aki volt, csak nem fog szökdösni és nem lesz annyi gondod belőle, mert nem fogja hajtani a szukákat. Csak egyszer kell elvégezni a kutya életében, szerintem nagyon megéri.


Ezt kérlek olvasd el:


[link]

2011. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!