Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy ne kapja el a kisrigókat?

Figyelt kérdés
Ír szetter kutyám van, lassan 2 éves lesz. Nagyon értelmes, mégis az a problémánk, hogy mindig a mi kertünkben fészkelnek a rigók és sok kisrigó születik. Tavaly több mint tíz kisrigót kapott el a kutyám, nem eszi meg őket, csak él benne a vadászösztön, bekapja a szájába és összeroppantja őket. Van valami mód arra, hogy leszoktassam erről, vagy nyugodjak bele? Ma is találtam egy halott kisrigót a kutya részénél. Van egy elválasztó kerítés az udvarban, attól balra a kutyáé, attól jobbra pedig a miénk, ahová a kutya nem mehet. Most van a mi részünkön egy kisrigó, akit a szülei nevelgetnek, de olyan a kerítésünk, hogy ha kedve támadna, átugrálhatna a rigó rajta a kutyához. Repülni még nem tud, de már verdes a szárnyaival felfelé és kicsit emelkedik is. Sajnos tavaly azokat a kisrigókat is elkapta a kutya, akik már tudtak repülni, csak még nem ment annyira jól nekik, hogy ne kelljen leszállniuk a földre pihenni kicsit. Arra gondoltam, hogy megpróbálom azt az egy szem kicsi rigót megóvni, és a kutya kerítését kikartonozom, hogy ne tudjon átugrálni rajta a rigó. A többi kisrigó azonban, aki a kutya részénél nevelkedik, halálra van ítélve. Mit kezdhetnék a kutyámmal, hogyan óvhatnám meg a többi kismadarat?
2011. ápr. 21. 11:50
 1/9 anonim válasza:
Sajnos nálunk is ez megy. :(
2011. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam is mindig levadásznak a kutyák mindent, gyíkot, madarat meg ami bejön bármit...majd előbb utóbb megunják a rigók és máshova fészkelnek.
2011. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az első rigóknál kellett volna megbüntetni, ha le akarood szoktatni erről. Például, amikor találtál egy szétharapottat, akkor odavinni a kutyát, belenyomni az orrát, mondani, hogy "fúj, nem szabad", és adni neki egy kis maflást. Akkor megértette volna, miről van szó. Biztos most is meg lehet csinálni, de ez még egy pár rigó életébe fog kerülni.
2011. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
meg amikor már látjátok, hogy figyeli a madarakat, rögtön jelezni neki, hogy azt nem szabad.
2011. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak: Sajnos ezt hiába csinálom, a kutya nem fogja fel. Minden alkalommal megteszem ezt, mégsem hatásos.(Egészen az elejétől fogva.)Hiába szólok rá, ez az egy olyan pillanat, amikor nem figyel rám és hiába kiáltozok, akkor is ugyanúgy a madár után ered és elkapja.
2011. ápr. 21. 12:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért mert egy vadászkutya. Ez nem úgy megy hogy megszidom és utána rá se sz@rik a madarakra. Esetleg rengeteg neveléssel lehet, de az ösztön akkor is benne marad és befeszül ha meglát valami madarat...
2011. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor talán azt lehetne, hogy odaviszed a madarakhoz néha, felhívod rájuk a figyelmét, közben visszafogod a nyakörvénél, és mondogatod neki, hogy nem szabad. Utána meg elvonod onnan, és megdícséred, megsimogatod. Aztán ha utána megint a madarakra irányul a figyelme,akkor megint megfogod, és mondod, hogy nem. Talán majd megérti egy idő után. Lehet tompítani az ilyen ösztönöket szerintem. A mi vizslánk megtanulta anno, hogy csak akkor ehet, amikor megengedjük neki. Nem nyúlt a teli táljához se, ha elmentünk és előtte nem mondtuk neki.
2011. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

12:04

Utólagosan nem büntetünk kutyát, mert nem tudja miért kapja!Vadászkutyákat nem hinném hogy le tudsz szoktatni erről hiszen erős a zsákmányösztönük.Az én németjuhászom is zavarássza a galambokat (pedig ő nem is vadászkutya) sok mindent nem tudok csinálni vele , csak elhívom onnan ha látom hogy épp csinálja.

2011. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Póráz és figyelem.

Amikor bármilyen madárra mozdulna, komoly rántás büntetésként és egy erős NEM!.

Felnőtt kutyát eredményesen csak így tudsz letiltani.

Nekem nj van.Ma már elsétál a galambok mellett és leállítható, ha macska szalad el előtte.Igaz, őt kicsi korától tanítottam rá.

2011. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!