Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárok mennyire okosak, és...

Uszkárok mennyire okosak, és melyik méretet érdemes bent tartani? Közép vagy törpe?

Figyelt kérdés

Hali

Az lenne a kérdésem, hogy melyiket érné meg venni, nagyon tetszenek az uszkárok, hallottam, hogy sokat rohangálnak, ez igaz?(nem baj, csak kiváncsi vagyok). A közép méret kb. meddig ér?(térdemig stb.stb.), mert eddig mindig törpéket láttam..És melyiket érdemesebb bent tartani? persze sétákkal és rohangálásokkal együtt(pont a lakásunk mögött van egy kutya park, ahol csomó kutyás kint szokott lenni és már össze is barátkoztam egy párral..

köszi a válaszokat


2011. ápr. 21. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Az uszkárok rettentő okosak és intelligensek, egyben érzékenyek és eléggé egygazdásak - ill. inkább nem az a mindenkivel lepacsizós fajta. Rohanós, pörgős kutyák - legalábbis akiket én ismerek. De ők sem csak a fizikai fárasztást igénylik, hanem a szellemit is - napi szinten.

A közép uszik olyan 38-42 centisek, tehát max térdig, kicsit alá érnek. Én biztos h közepet vennék. Abból is az apricot színűt vagy barnát...esetleg feketét :oP

Csak bent lehet őket tartani mivel nincs aljszőrük ami a nagy hidegben megvédené őket. Rendszeresen kell kozmetikáztatni a szőrét.

2011. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Esetleg még annyi, hogy a dog dancingre alkalmas lenne-e? Szeretnék kutyaiskolába járni vele...

(szerintem akkor én is a közepet választom mert kb. térdig érő kutyát szeretnék)

2011. ápr. 21. 13:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, mivel okos és szeret a gazdinak megfelelni. A lényeg csak az h mindent játékosan és eleinte ne legyen túlzott elvárásaid! Ez utóbbi nagyon fontos mert a motiváltságát nyomod el egyébként.
2011. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon okosak és mozgékonyak, símán alkalmas lehet a dog dancingre. Én mondjuk a kis méretű kutyákat nem annyira kedvelem, úgyhogy magamnak inkább óriás uszkárt választanék.
2011. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
uszkar.lap.hu megtalálod a magyar tenyésztők listáját illetve pár külföldit,de méret- szín kombináció nem biztos lesz itthon, lehet várnod kell pár hónapot.
2011. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézegetem. A külföldi is jó, mert nem Magyarországon élek, csak megyek haza és gondoltam, hogy ott venném meg. :)
2011. ápr. 21. 16:33
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyik válaszoló írta, hogy óriást választana, legszívesebben én is azt választanám, de panelben lakunk és nincs udvarunk. De az lenne a kérdésem, hogyha óriás uszkárt választanék akkor mondjuk 4szeri séta+bicikli mellett futna és plusz játék+tanulás elég lenne az óriásnak? Vagy inkább várjam meg amig kertes házba költözünk?
2011. ápr. 21. 18:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Az uszkár lakáskutya, ha toy, ha óriás. Nem lehet kertben tartani. Amúgy szerintem nem olyan hatalmas nagy az óriás sem. :) Szóval panelba is mehet bármelyik, de le kell fárasztani, mint bármely más kutyát. Viszont azért is jó, mert akár a szoba közepén is lehet vele dog dancingelni. :)

Akit én ismerek, azzal járnak kutyaiskolába és sétálni is rendszeresen, sőt néha még lovagolni is.

2011. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy külföldön élsz, nem írtad, hogy hol, de ha oroszországban vagy németorszgában esetleg ukrajnában, akkor inkább kint vedd meg sokkal nagyobb a választék és rengeteg jó kennel van, összehasonlítva a kevesebb, mint egy tucat magyarhoz képest.
2011. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Dániában élek, szóval innen nincs messze németország, lehet, hogy szétnézek az ottani kennelek közt..:) köszönöm! :)
2011. ápr. 23. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!