Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félek mert nem sokára...

Nagyon félek mert nem sokára lehet kapok egy kutyát csak az a baj, hogy első kutyás leszek. Tanácsokat kérnék PL:Hogyan tanítsam / neveljem stb?

Figyelt kérdés
A kinti kutyával télleg enyhébb a kapcsolat a gazdival mint a bentiével?Szerintetek az jó ha napközben meg kinn van de este benn alszik a házban?Mit csináljak vele előszőr mikor haza érünk stb?
2009. márc. 4. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is ne félj! Másodszor pedig menj el a könyvtárba, könyvesboltba, újságoshoz, és keress szakirodalmat. A neten is sokmindent találsz, olvass utána, hogyan kell egy kutyussal bánni.

Valóban szorosabb tud lenni a kapcsolat, ha a kutya bent van a házban, hiszen több időt töltötök együtt.

Amikor megérkezik az új jövevény, még szüksége lesz egy kis időre, amíg megszokja az új környezetet, és benneteket. Biztosíts neki egy nyugodt, meleg helyet, ahova lefeküdhet pihenni, friss vizet és élelmet. Meg sok-sok simogatást.

Jó kutyázást!

2009. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Idézve egy másik válaszomból:

"nem értem, hogy ha valaki manapság kutyát mond akkor alapból lakást gondol!? Ez tévedés, a kutya nem volt szobaállat! Csak azért lett az, mert az ember lusta kimenni, hajlamos kivetíteni egyes dolgokat az állatokra (pl fázik, magányos éjszaka, fél, családtag stb...), minnél kényelmesebbé akarja tenni az életét, ja és jó indok azoknak akik pl panelben laknak (nekik elnézném, de már a kertes házban is csak szobalakó kutyák vannak) ... De ez tévedés... Csak a gazda lesz jobban ha ő megy ki és nem a kutya jön be. És a kutya oké, hogy családtag de NEM ember! Nem fog kint fázni ha van normális helye, és nem is fél, és ugyanúgy bent is lehet magányos! Na persze lehet mondani az icipici kutyácskákat, de én most olyanokról beszélek, akik természetes módon alakultak ki. Manapság az, hogy én pl kint tartom a kutyáimat, már szinte közfelháborodást kelt... Szinte már állatkínzónak néznek. Pedig tökéletesen boldogok, egészségesek, sőt én is jobban vagyok kint. Ugyanúgy részük van a család életében, nem tutulnak magányosan (viszont ismerek benti kutyát aki igen)... És akkor csodálkoznak az emberek, hogy egyre több problémás kutya van! Hát a mai kutyák szinte már igazi füvet meg fát sem lántak, még egy gödröt sem tudnak ásni! Na köszi a lepontozást! :)"

Szóval, ha van kerted és olyan kutyád lesz, akkor nyugodtan tartsd kint! Ha igazi és lelkiismeretes gazda vagy akkor NEM lesz enyhébb a kapcsolat! Ha meg enyhébb lesz a kapcsolat akkor valami nem jó, és akkor bent sem lesz tökéletes. A mi családunknak sok kutyája volt már. Mind kint lakott és soha nem volt probléma. Volt kuvasz, komondor is, meg keverék, újfundlandi, szamojéd, malamut, kiskutya, nagykutya stb. Soha, egyikkel sem volt baj! A nővérem nagy kutyás volt, az újfundlandival meg a rotikverékkel versenyzett, oktatott is. Most bolognese, sicu keverék törpéi vannak, és azok is kint laknak (nem csak azért mert jön a baba, hanem már előtte is). Van nekik meleg helyük és összebújnak a nagykutyával. Az egyik pici, szobakutya volt amikor a nővéremnek nem volt saját háza, de így is ugyanolyan boldog kint és rajong a gazdiért!



És szerintem is olvass sok könyvet, kérdezd a tenyésztőt. Esetleg írt le ide, hogy milyen kutyád lesz, és mitől is félsz konkrétan!? :)

2009. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Neten nagyon jó dolgokat lehet találni! Mikor megvettük az első kutyánkat én is tanácstalan voltam de kitartóan keresgéltem. Tenyésztői oldalakon nagyon jó cikkeket lehet olvasni, ide most hosszadalmas lenne midnent leírni ami eszembe jut, csak pár fontos dolog:

Minél többet van veled a kutya, anál jobban fog hozzád kötődni. Ha kint van nap közben, ami jó neki mert van mozgástere akkor is menj ki hozzá játszani minél többet.

Nézz utánna a fajta jellemzőinek és e szerint neveld. Mennyire mozgásigényes, mennyire törekszik dominanciára. Kotorékeb? Örző-védő? Mert pl előbbit nem szidhatod le ha kiássa a tulipánokat, utóbbit meg ha nem engedi be a szomszédot akit addig nem ismert. Nézz utánna hogy kell a kiskutyát etetni. Hirtelen ennyi de ha később lesz időm belinkelek neked 1-2 cikket.

2009. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
19:36 ! Nemrég végzett kísérletek bizonyítják, hogy a lakásban tartott kutyák jobban ragaszkodnak a gazdához, mint a kintiek. Az is igaz, hogy sosem ismered meg olyan mélységig a kutyád ha kint tartod. Sosem alakul ki olyan kapcsolat. Szerintem a lényeg a sétáltatás a kertes kutyáknál is. A végén még belerokkan ha bent tartják? :)
2009. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is sétálnak természetesen. És kutatás ide vagy oda rettentően szoros a kapcsolatunk, sikeresek a kutyák, egyszerűen érzem őket. Hogy hogy érzik magukat, hogy mit fognak reagálni, a legapróbb változást is... Másra egyszerűen rá sem tudnak nézni... Na persze azt elfelejtettem mondani, hogy kettő nálam született, az elsőt meg nyáron kaptam, és reggel nyolctól este tízig kint voltam vele... Egyébként meg bejöhetnek a házba, de csak azért teszik, hogy velem legyenek, ha épp bent kell lennem, és legszívesebben húznának ki... Emellett nyári táborban bent alszanak velem sátorban, és néha már én akarom, hogy jöjjön kicsit közelebb, de ő visszamegy a saját helyére, pedig sosem tudta, hogy ágyra nem megyünk, mivel nem nem volt rá szükség...
2009. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy akkor én kivétel vagyok, hogy nem vagyok lusta kimenni a kutyáimhoz kapcsolatot kialakítani? Esetleg ez sem megfelelő kapcsolat? Amikor az ágyból a három kutya ugatása közül meghallom ha az egyiknek kicsit is más, és röngtön megyek megnézni hogy mi a probléma, ők meg persze még azt is tudják, hogy mikor érek haza... ?? Az emberek röntön ítélnek, ha azt hallják kert meg kennel, men nem szobakutya, és nem is nézik a tényeket...
2009. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na meg mi a helyzet amikor jönnek a lakásban tartott, iskolás kutyák a táborba pl, és én meg azzal töltöm az eslő négy napot, hogy kitaláljam ki kinek a kutyája, mert mindenkivel ugyanúgy viselkedik, és ötpercenként hallom, hogy nem láttad Morzsikát, most ment el valakivel... Aztán jön egy egyszerű kis "falusi" kutyuska, és le nem venné a szemét a gazdájáról... Szóval nem olyan biztos, hogy a szobától függ a ragaszkodás...
2009. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat a kutyákról, szerezz kutyás ismerősöket, foglalkozz vele sokat!

A mi kutyáink félig kintiek, félig bentiek, napközben járkálnak ki-be, éjjel meg fent vannak a kanapén, és vérmes házőrzők, meg szeretnek is minket - igaz, el is járunk velük naponta órákat sétálni - ez kerti kutyánál is fontos, mert rohadt unalmas mindig ugyanazt a kertet nézni! A kapcsolat erőssége meg nem azon múlik, hol van a kutya, hanem hogy a gazdi mennyit foglalkozik a vele! Sok sportkutyás kennelben tartja az ebet, mégis tűzbe mennének a gazdiért, mert sokat vannak együtt olyan helyzetben, amikor legfőképp kölcsönösen egymásra figyelnek.

A lényeg, hogy törődj vele sokat, és bárminemű problémád van, szakembert keress (kutyaiskola, állatorvos), ne a szomszédot, akinek egyetlen jó tanácsa az, hogy vágd pofán az ebet...


Első hazaérés: engedd körülnézni, megismerni a helyet, nem baj, ha nem rajtad lóg az első pár órában. Azért ne kapasd el, pl. ha fel akar nézni a fotelbe, de te nem akarod, hogy máskor is felmenjen, diszkréten tessékeld le róla! Ne zabáltassátok barátkozásképpen, attól se lesz jobb :) Mutassátok meg neki a vizestálat, hogy tudja, hol van, legyetek vele, de ne zaklassátok sokat - lesz még pár évetek nyúzni egymást :)


Kutyaiskola felkeresését mindenképpen javaslom, vannak kölyökcsoportok is, ezen kívül vigyétek sok helyre, utcára, emberek és kutyák közé (oltások után persze), hogy megszokjon mindenféle újat.

Röviden amúgy nehéz ezt összefoglalni; javaslom a Nemzetközi Kutya Magazin járatását, és sook-sok tapasztalt kutyás ismerős beszerzését (ne elhízott tacskós nénit, hanem labdával játszós boldog kutyás gazdit keress ;).

Sok sikert!

2009. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt vannak nagyon jó írások sok témában, néha kicsit sok a körítés de majd hámozgatsz: [link]
2009. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!