Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli az okosabb vagy a vizsla?

A puli az okosabb vagy a vizsla?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon okos, de más szerepkörük van. A puli nagyon intelligens terelő és őrző kutya, a vizsla szintén, de ő a vadászatokon szerepel...Mindkettő nagyon okos, könnyen tanítható kutyák, én nem tudok különbséget tenni, és nem is akarok. Minden magyar fajtát egyformán szeretek.
2011. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekünk vizslánk van, már a 2. és nagyon okos, aranyos kutyák, néha olyan érzésem van hogy meg fog szólalni úgy tud nézni:)

De a pulik is okosak, csak róluk nincs közvetlen tapasztalatom.

Ahogy az előző is írta: magyar fajta mind2, és mind2 jó:)

2011. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
hát ezt nem lehet megmondani mind a kettő okos ha azt kérdezted volna hogy melyik tetszik jobban akkor az a puli
2011. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is a pulit részesítem előnyben, de ez nem azt jelenti ,hogy a vizslák butábbak
2011. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mind a kettő nagyon intelligens.

A puli ugyebár terelőkutya, és így értelemszerűen a terelést űzi mesterfokon. A vizslának jobb a szimata, tehát egy nagyszerű vadászeb. Sok mindenre meglehet tanítani mind a kettőt. A magyar fajták egyébként is nagyon okosak. Egy pulitól nem lehet elvárni, hogy fácánra vadásszon, de egy vizslának képtelenség pásztorkodni.

Mind a kettő kitűnő az agilityben, a dogdancing-ben is tehetségesek.

2011. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám is van és pulim is. A vizsla 6 éves lesz a puli pedig most volt 1. Imádom Őket, sztem egyik sem okosabb mint a másik. Nevelés kérdése az egész. Azért annyit tudni kell, hogy a puli, mivel terelő kutya, elég éles hangon ugat. Pl amikor játszok velük követeli, hogy dobjuk el a labdát és hangosan szinte visítva ugat. De le lehet róla szoktatni. A puli szőre kicsit több gondozást igényel. Ha esik az eső a bundája csupa víz, tavaszra tiszta filc lesz neki (ma nyírtam meg). A vizslámnak viszont elég annyi, hogy minden nap megsimogatom :) Viszont a hideget rosszabbul tűri..
2011. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!