Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni, hogy ne...

Mit lehetne tenni, hogy ne nyalja a sebét?

Figyelt kérdés
10 éves jugoszláv farkasölő gazdája vagyok. Kutyusomnál tavaly méhdaganatot állapítottak meg, nagyon picin múlott, hogy belepusztuljon. Már az orvos is lemondott róla, el akarta altatni, de másnapra csodálatos módon felkelt, pedig már egy hete csak feküdt, meg sem mozdult. Azóta van a jobb hátsó combjánál egy kiálló dudor, amit megint véresre harapdált. Kenőcs nem segít, lenyalja. Mit tudnánk vele csinálni?
2011. ápr. 21. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt le kéne szedni. Orvosmit mondott? Mer nagyon gyakran előfordul a bőrön át iskifakadó tumor ami áttéte egy másik tumornak. a hason, belső combokon szokott jelentkezni.

(egy állatorvos pedig méhdaganatnál nem altat, hanem műt, ha a tied nem ilyen, akkor gyorsan cseréj orvost)

2011. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gallért rá és másik dokit neki.
2011. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem lehetett már műteni se, annyira előrehaladott volt, hogy a műtéti beavatkozás soráni altatásba már belepusztult volna. Most is azért nem meri megműteni, mert hiába van "jól" de nagyon gyenge.

A csuda se tudja, hogy egyáltalán hogyan élte túl tavaly. Az ahol harapja meg a csontja, csak tisztán csont, semmi nincs rajta a bőrön és a szőrön kívül. Bár már a szőrt néhol lerágta.

2011. ápr. 21. 15:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre találták ki azt a műanyag gallért, amit a kutya nyakán lehet rögzíteni. Keress egy normális állatorvost és szerezz be tőle egy ilyet. Pár hétig rajta lesz, ezalatt megerősíted a kutyádat, és meg lehet műteni.
2011. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nehezen kivitelezhető másik orvos, de megoldom. Tanyán lakom, legközelebbi orvos is fél óra.
2011. ápr. 21. 15:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Érthető, ha figyelembe veszi az orvos a kutya állapotát. A kutyád fajtája is nagytestű, ahol sajnos, a 10 év már komoly kornak számít általában.

Gallért szerezz és a fájdalmát csillapítani kérj az orvostól gyógyszert.Ebben a helyzetben már a mellékhatások kevésbé számítanak. Elsődleges a fájdalom csillapítása.

2011. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy fájna neki. Inkább viszket szerintem. Meg nem látom rajta annak a jelét, hogy fájna valamije. Egész nap alszik, eszik, szeretgetjük, boldog:) Csak az a fránya valami ott a hátsó lábán...
2011. ápr. 21. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, hogy egy dudor viszketne. Ha a kutya harapdálja, bizony fáj neki.Kis mértékben gyógyító lehet, ha a kutya nyalja a sebét. De, ha állandóan azt teszi, az már nem jó. Mindenképpen gallért tegyetek rá.
2011. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én másfélórát utazok a dokimhoz ha beteg a kutyám. ( 100 km )

Azt a puklit mindenképpen le kell szedni onnan. Gondolj bele, állandóan kirágja, gennyes lesz, majd jól beköpik a legyek. ( rendelőben ahol dolgoztam, volt ilyen esetünk, és nem volt kellemes dolog szedegetni az élő kutyából a kukacokat )

Keressetek másik orvost aki bevállalja, akinél jól felszerelt a rendelő. Persze egy tíz éves kutyánál nagyobb a kockázat arra, hogy az asztalon marad, de még akkor is könnyebb lesz a halála, mint hogy elevenen falja fel vagy a rák, vagy a légy álcák...

Tudom hogy szeretitek, és nehéz elengedni őket, DE ne legyetek önzőek. Sajnos számolni kell ezzel hogy benne van a korban, és lassan el kell engedni ŐT.

Jobbulást kívánok, és próbáljatok meg úgy gondolkodni, hogy a kutya ne szenvedjen.

2011. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ha a csont áll ki, akkor hogyan műtsék ki? Pici kora óta ott kiállt a csont, csak eddig volt rajta szőr és nem látszódott. Most meg eléggé.

Nem akarok önző lenni, ha mennie kell, akkor mennie kell. De olyan kis boldog...Mutatnék egy képet, de sajnos nem tudom feltölteni sehova... Akkor nem mondanátok hogy boldogtalan

2011. ápr. 21. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!