Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lép/áll rá a kutyám a...

Miért lép/áll rá a kutyám a lábamra?

Figyelt kérdés

Van, hogy rám figyel, és oda áll közvetlen elém, vagy leül, és a mellső lábával rálép a lábamra, és sokszor, még "rugdal" is vele, gondolom, hogy simogassam azt szeretné.

Direkt csinálja ezt?


2011. ápr. 21. 15:49
 1/7 (L) Bella (L) ***** válasza:
77%

Sajnos ez nem jó jel. Dominancia jele.

A kutyád azt gondolja, hogy ő a falkavezér, ez egy tipikus viselkedés, ha a kutyának ilyen tévképzete van.

2011. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem feltétlenül "tipikus jel". Az én kutyám is csinálja ezt időnként (viszonylag sűrűn:D), sőt vasalás közben a feje a lábfejemen van és úgy alszik.

Viszont nálunk nagyon is egyértelmű, hogy ki a falkavezér, nem is volt más választásom, mint hogy letisztázzam az erőviszonyokat...

Ezektől még nem tisztel kevésbé. Az enyém egyszerűen úgy érzi jól magát, ha mindig hozzám ér valahogy, csupán ennyi.

Lehet, hogy nálatok is ez van.

2011. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
A mi kiskutyánk is folyamatosan a lábamra lép, mikor simogatást akar.Az én kutyám folyamatosan rám figyel, de mivel a másik kutya is ezt csinálja, így nálunk kizárt, hogy dominancia jele, mert a kutyák csak lesik a kedvemet, jönnek utánam, szót fogadnak.
2011. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem a dominanciának a jele.Csupán szeret a lehet legközelebb lenni hozzád , nálam is szokta csinálni néha a kicsi (főleg kutyasuliban) és van , hogy ráül/ráfekszik a nagykutyám lábára is mikor az pihen.
2011. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is rálép,szerintem ez csak ragaszkodás.
2011. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
A kutyáknál fontos a testi kontaktus, és hát ki máshoz bújhatna oda mint hozzád? :)
2011. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 (L) Bella (L) ***** válasza:

"a mellső lábával rálép a lábamra, és sokszor, még "rugdal" is vele, gondolom, hogy simogassam azt szeretné"


Lehet, hogy szeretet és ragaszkodás is van benne, de nekem ebből a mondatból az jön le, hogy az van amit a kutya akar és nem amit a gazdi.

2011. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!