Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kap-e törzskönyvet egy kiskutya?

Kap-e törzskönyvet egy kiskutya?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm vett egy parson russel terrier kiskutyát egy tenyésztőtöl 80 ezerért,az árban útlevél,chip és a törzskönyv is benne volt.Viszont amikor elhozták a kiskutyát akkor nem volt törzskönyve ,állitólag akkor jelentette be a tenyésztő az igényt a kiskutyára.Azóta azt hiszem 3 hónap telt el,beszéltek a tenyésztővel telefonon aki igérte nekik a törzskönyvet (azt mondta azért is csúszik mert dec.végén januárban nem dolgoztak a MEOE-nál).

Kiváncsi vagyok nektek mi a véleményetek?Vajon tényleg kap törzskönyvet,vagy át vannak verve?

Ha nem akarja a tenyésztő küldeni a tk-vet,mit lehet tenni,elég bizonyíték hogy a chipet a tenyésztő tetette be(tehát h onnét való a kutya)


2009. márc. 4. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyus szüleinek nincs törzskönyve, a kiskutya sem fog kapni. Szerintem az ismerősöd, menjen vissza a tenyésztőhöz, kérje vissza a pénzének egy részét..és ha meglesz a tk, visszafizeti. Különben feljelenti. Ha igazi tenyésztő, biztosítania kell a törzskönyvet a kutyának.
2009. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kennelnév, tenyésztő neve, lakcíme megvan? Esetleg lehet nyomozni a MEOE-nél, hogy leadták-e az alombejelentőt. Én úgy tudom, hogy a chipet a törzskönyvvel együtt kapja a kutya, nem? Ajánlom, hogy legközelebb csak úgy hozzák el a kölyköt, ha a kezükbe adják a törzskönyvet is.
2009. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
A törzskönyv és a chip nem függ össze. Keverék kutyába is rakathatsz chipet, ha van rá igényed.
2009. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg elképzelhető, hogy ilyen-olyan okok miatt csúszik pár hetet a kiskutya törzskönyvezése. Nálam is volt olyan, hogy egy papírt a MEOE központban elfelejtettek továbbküldeni, ezért a törzskönyv több hetes késéssel érkezett meg. Egy kiskutyának éppen ezért úgy kellett a törzskönyvet utána küldenem. Na de a 3 hónap akkor is túlzás, ennyi idő alatt azért mindenképpen meg kellett volna érkeznie, ilyen lassan azért nem dolgoznak. Szerződést írtak?
2009. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha dec. végén adta be a papírokat a "tenyésztő" belefér még ,hogy nem érkeztek meg .Viszont érdekes,hogy a "tenyésztő" bechipezte a kicsit.A chip a törzskönyvel együtt érkezik a MEOE-vel szerződött állatorvoshoz ,aki a törzskönyvet csak úgy adhatja ki a kezéből,ha a kicsiket ellátta az egyedi azonosítóval ! Abban az esetben,ha a kiskutyák már gazdinál vannak a törzskönyvet és a chipet a MEOE továbbítja a gazdi állatorvosához,ahol a kicsit az állatorvos bechipezi és átadja a törzskönyvet.

Szerződést írtak? Mert ha nem,akkor mehet az ismerősöd az atyaúristenhez is,ha mégsem kapja meg a törzskönyvet.

2009. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kiskutya tk-ve nem csak azon múlik, hogy a szülők rendelkeznek-e tk-vel vagy sem! Ahhoz kell fed.jegy, majd alombejelentő és természetesen MEOE tagnak kell lennie a tenyésztőnek és a kutyának is regisztráltnak kell lennie. A MEOE szervezténél lehet érdeklődni a tenyésztő után, hogy mit tudnak róla, kell-e aggódni miatta. Lehetséges-e egyáltalán ez a probléma, amiért a MEOE felelős? Ezt náluk kellene megérdeklődni. Ha részükről tiszta az ügy, nem tudnak ilyen problémáról, akkor a tenyésztőhöz kell fordulni, hogy a csalása következményekkel fog járni.
2009. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán biztos az, hogy rendelkezik chippel a kutya?
2009. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi december első hetében adtuk be az alombejelentőnket, és már két ünnep között az állatorvosnál volt.

Úgyhogy még decemberben is dolgoztak a MEOE-nál, mi vagyunk az élő példa rá. 3 hónap rengeteg idő, ennyi idő alatt már réges-régen meg kellett volna jönnie a tk-nak, ha az igény valóban le lett adva.

2009. márc. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt a mondatból, hogy törzskönyvek voltak az állatorvosnál két ünnep közöttre.
2009. márc. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elvileg lehetséges. Én is jártam úgy, hogy késtek a törzskönyvek és az állatorvosommal be chippeltük a kiskutyákat. Mert bementem az Anivethez és elkértem a chippeket. Utána jelezték, hogy megérkeztek a törzskönyvek és utólag rávezették. Mondjuk én minden kiskutyánál bennt hagytam x összeget, amit a tulajdonosok a törzskönyv átvétele után fizettek ki. De akkor is szerződéssel, oltásikönyvvel és chippelve vitték el a gazdik a kutyukat. Természetesen megmutatva nekik az alombejelentőt és a faxbizonylatot, hogy valóban elküldtem.

2009. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!