Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni folyton ugató...

Mit lehet tenni folyton ugató kutyával? A szomszéd kutyája egész nap ugat, gyakorlatilag a madarakat is megugatja. Hajnal 5kor kezdi és kb. éjjel 11-ig nyomja.

Figyelt kérdés
Napközben már megszoktam, bár baromira idegesít, de minden hajnalben felveri a kisbabámat, aki ilyenkor kétségbeesetten zokog, na ezt már nem bírom cérnával. Számtalanszor szóltunk már a szomszédnak, de sajnos alkoholisták, sokszor olyan részegek, hogy a fűben alszanak. Lehet, hogy a kutya éhes, nem tudom, de ezt akkor sem bírom tovább. Megkeseríti az életünket.
2011. ápr. 22. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Mit, mit? Szólni valamelyik hatóságnak.
2011. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Láttad az Eltakarítónő c. filmet?

Viccen kívül, semmit. A gazdáik maximum eltávolíthatják a hangszálait, de tuti nem fogják. És igen, én is arra gondoltam, hogy a kutyus éhes, vagy szomjas, ezért nem fogja be a száját. Főleg ha folyton részegek a gazdái, el tudom képzelni, hogy a kutyát is whiskyvel szeretnék etetni... Tényleg szólni kéne valami hatóságnak. Állatvédőknek, vagy bárkinek, aki tenni tud valamit.

2011. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy másik szomszéd szánalomból ad neki néha enni, minden maradékot odadob neki. Szerintem már régen éhenhalt volna szegény. Sajnálom szegényt, ne értsetek félre, de tényleg nagyon nehéz így élni. Ráadásul ezek amilyen bolondok, képesek betörni majd mindennap az ablakunkat, ha elvitetem a kutyát. Tényleg tanácstalan vagyok, és csak jólesett kiírni magamból. Rohadt idegesítő ez a tehetetlenség, most is csak az ugatást hallgatjuk. Borzasztó.
2011. ápr. 22. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Hát nagyjából három lehetőséged van.


Az egyik, hogy reménykedsz benne, hogy a babád idővel hozzászokik. Tulajdonképpen ha már a pocakban is ezt hallgatta, nem kellene, hogy nagyon zavarja. Biztos, hogy attól ébred fel?


A másik, hogy elviteted a kutyát jegyzővel egyeztetve, akkor a kutya sintérhez kerül, majd elaltatják, a szomszédokkal meg marad a konfliktus.


A harmadik meg az, hogy magadra vállalod a kutyával járó felelősséget, és elkezded etetni, sétáltatni, nevelni.

Mást nagyon nem tudsz csinálni sajnos :(

2011. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kisfiam biztos, hogy az ugatásra ébred, egyszerre ébredünk, amikor a kutya hajnalban nekikezd :( Nappal már nem annyira zavarja, csak össze-összerezzen csórikám. De tudod nappal egyéb zajok is vannak, így abba "belesimul" - ha lehet zet mondani - az állandó ugatás.


Elvitetni nem nagyon merem, gondozását meg nem tudom felvállani, egyrészt mert nagytestű kutya, elrántana a babakocsival együtt, másrészt meg nekem is van a macskám mellett egy kutyám, akivel foglakoznom kell. Ő egyébként nem ugatós, már tényleg akkor jelez csak, ha valaki a kapu felé közelít (postás, szórólapos vagy vendég). Ha kint van a kertben a babakocsi, akkor csak a kapuhoz rohan és nyüszít, ezt már megtanulta. :)

2011. ápr. 22. 10:32
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Tegyél bejelentést jegyzőnél/állatvédőknél a zaj miatt is , és amiatt is hogy szenved a kutya.
2011. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!