Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fürdessem gyakrabban?

Fürdessem gyakrabban?

Figyelt kérdés
Az első kutyámnak elrontottam szőrét. Mostmár nem lehet visszacsinálni. Az a kérdés, hogy ezek után fürdessem-e gyakran, mostmár megfelelő samponnal? Mert ha továbbra is gyakran fürdetem akkor még tovább romolhat. Viszont ha csak annyit fürdetem amennyit eleve kéne akkor meg nagyon koszos lesz, hisz már elrontottam a szőrét, nem tisztul magától... Mikor teszek jobbat neki?
2011. ápr. 22. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő étrenden tartod, kitartóan ápolod, fésülöd, idővel visszaáll a szőre, bőre a normálisra.

A kutyáknak nem hiányzik a gyakori fürdetés.

2011. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy visszaáll, mert 10 éves és több év után jöttem rá, hogy elrontottam. Megfelelő tápot kap, kiegészítőket is, a fésülés meg nem tisztítja ki a szőrét sajnos.
2011. ápr. 22. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2011. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szárazsamponnal tisztítsd a szőrét és ne fürdesd gyakran, maximum 2-3 havonta megfelelő samponnal.
2011. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig az egészséges szőr belülről táplálkozik. Ha megfelelő az étrend, jó lesz a bőr, szőr. Le kell vágatni és az új már jó lesz.
2011. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Volt már vágatva és nem lett jobb. 10 éves, nem fog hirtelen kicserélődni.

Theia, gyakori fürdetés alatt én is 2-3 hónapot értettem, a megszokott évi 2-3 alkalom helyett...

2011. ápr. 22. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
én hetente fürdetek...szóval ahhoz képest ez nem is olyan sok:) Vannak olyan jó minőségű kutya samponok amikre rá is van írva, hogy akár naponta is lehet használni. Nem tudom a te kutyusod milyen fajta és milyen típusú a szőre de hobby kutyák esetében én is az éves fürdetést mondanám de vannak kutyák akiknek ez nem elég. Egy ismerősöm sheltiejének hiába juhászkutya olyan vattás a szőre, hogy ha nem fürdetjük meg 3-4 hetente büdös lesz és nem tisztul a szőre egészen kicsi korától kezdve hiába etet prémium táppal és ad vitaminokat. Már az apjának is ilyen volt a szőre...szóval öröklődő is a dolog.
2011. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túl sokat fürdetni, mert mint látod kikopik a szőre. Heti egy, maximum kettő fürdetés száraz samponnal a legajánlatosabb, de a kutya nagyságától és mozgékonyságától is függ. Pl ha nagy és sokat hempereg vagy mozog és megizzad akkor heti kettő viszont ha kicsi akk. elég az egy.
2011. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!