Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kullancs a kutya szeme...

SOS! Kullancs a kutya szeme felett, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Holnap vinném orvoshoz...ma bekentem neki krémmel hátha úgy kijön,de nem :/ vlm ötlet még? Mi lehet ebből a baja?

11hónapos spániel


2011. ápr. 22. 21:43
 1/9 anonim válasza:
Ne piszkáld, ne kenekesd! Egyébként kullancsot úgy lehet kiszedni, ha óramutató járásával ellentétesen tekered meg. Habár én orvosra bíznám a dolgot.
2011. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom ..azt akartam csak nagyon mozgós kutyus és nagyon közel van a szeméhez :/ és azért nem kockáztatom
2011. ápr. 22. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:

1, semmiképp ne kenegesd ezzel csak azt éred el, hogy a kullancs öklendezni kezd és ha eddig nem fertőzött volna akkor most fog.

2,Ha lehet ne várj holnapig, minél tovább marad annál nagyobb az esélye annak, hogy fertőz.

3, Úgy fogd meg, hogy lehetőleg ne nyomd a potrohát (erre jó a kullancs kiszedő, patikában kapható) nem kell feltétlenül csavargatni, csak óvatosan egyenletesen húzni amíg magától enged.

4, Az sem nagy gond ha ""beleszakad , a dokival azért érdemes konzultálni mert meg tudja mondani, hogy a környéketeken van e valami kullancs által terjesztett betegségre példa.

2011. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
nem bántásnak de szerintem nem tettél jót h bekented. én eccer olyat hallottam h ha kenjük h ne kapjon levegőt h másszon ki akkor fecskendez be vmi mérget (nem tom mennyi a valóságalapja) a legbiztonságosabb a csipesz de ha békén hagyod és orvosra bízod akkor sem lesz gond :) sok sikert :)
2011. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat...
2011. ápr. 22. 22:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, h inkább tépd ki hirtelen és szakadjon bele a feje, mint, hogy marha sokáig mindenféle módszerrel dögönyözd benne, mert akkor temérdek ideje van belenyomatni minden fertőző anyagot. A leszakadt fej már nem köp semmit mert nincs miből, meg döglötten már nem köpköd.
2011. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha letéped a testét, és a feje benne marad, ugyanúgy bejuthat a szervezetbe a kullancs nyála, és ugyanott vagyunk
2011. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tök mindegy merre csavarjuk, a kullancs nem óra.

De nem is kell feltétlenül csavarni, minél közelebb a kutya bőréhez kell megfogni, úgy, hogy a potrohát ne nyomjuk össze és kihúzni. Nem baj, ha a feje a bőrben marad, majd idővel kilöködik magától, ahogy a seb begyógyul.

2011. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak úgy szólok hogy ne kend! Ne szakadjon bele a feje meg semmilye mert igazából nem csak a nyála fertőz hanem a testnedve is! Ja és a legfontosabb hogy Ne Nyomkodd mint a pattanást mert akkor taknya nyála testnedve belefolyik a kutya testébe és Lime kóros vagy agyhártygyulladásos lesz! Vidd el dokihoz! Sok sikert Remélem tudtam segíteni és megfogadod a tanácsaimat! Puszi:D
2014. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!