Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso kölyökkutyát...

Cane corso kölyökkutyát szeretnék venni. Mire kell figyelnem hogy ne verjenek át-például hogy tényleg fajtatiszta legyen ahogy azt állítják? 10 ezertől 100 ezerig találtam, mi a különbség? (nyilván a tenyészetekből drágább). Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A) Törzskönyves kutyát veszel és akkor nem tudnak átverni mert a törzskönyv bizonyítja a fajtatisztaságot.

B) Ügy veszel kutyát, hogy ismered a fajtát. Meg kéne nézned pár100 képet különböző korú kölyök és felnőtt kutyákról, hogy egyértelműen körvonalazódjanak a fejedben a fajta sajátosságai. Olyan helyről vásárolj ahol megtekintheted a szülőket is.

Ha a tenyésztőtől való vásárlás túl drága neked akkor legjobb a középút. Ne 10ezerért vásárolj kutyát mert az biztosan átverésgyanús. Vegyél olyan kutyát akinek bár nincs tk-e legalább alapvető egészségügyi vizsgálatokon túlesett (pl. diszpláziaszűrés)és erről papírt is tud mutatni a gazdi.

Egy Cane Corsohoz érteni kell, első kutyának nem javaslom! Ha még is e mellett döntesz úgy vedd meg a kicsit, hogy néhányszor találkoztál már a szülőkkel, figyeld meg milyen a természetük, kérdezz rá a gazdától. Semmi kép ne válassz kölyköt agresszív, kezelhetetlen szülőktől mert megjárhatod vele.

2009. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
ha ezen gondolkodsz én azt javaslom hogy a majosháza réme kennelből vegyél, ott tényleg fajtatiszta, tényleg értenek hozzá, és mindenben segítenek. én is tőlük vettem kutyát,igaz én kaut, de ott biztos hogy minőségi kutyát kapsz és nem idegbeteg túltenyésztett valamit, ahogy az előttem szóló is írta a corsohoz érteni kell és nem mindegy hogy egy szaporító sóz rád valamit vagy tényleg minőséget kapsz.
2009. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Kulcsár Gabit tudom ajánlani. Tény, hogy nem a legolcsóbb, de tipp - topp kutyái vannak és nagyon korrekt. Több, mint 10 éve ismerem. Az elérhetősége: [link]

2009. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Majosháza Réme kennelt én is csak ajánlani tudom! Az alatt a 12 év alatt,amíg a tőlük vásárolt corsonk velünk élt,mindíg tök aranyosak és segítőkészek voltak,bármiért is zaklattam őket!
2009. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem pont 2 hónapja cs*sztek át... Vagy nagyon csúnya cane corso kölyköt kaptam, vagy nem fajtatiszta, de én erre tippelek. 35-ért vettem, ivartalanításra szánom, az apukámnak volt ajándék. Előtte volt egy corsonk, és csodálatos kutya volt, így halála után csak is corso jöhetett szóba.

Azt ajánlom, hogy mindenképpen törzskönyvvel vegyél kutyát, nehogy így járj, mint én.

Arra is számolj, hogy felnőtt korában a napi kajaadagja kb. 1 kg táp lesz :)

2009. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok a segítséget,egyébként nem ez lesz az első kutyám,csak eddig mindig német juhászom volt és ez a fajta most megtetszett,semmiképp sem szeretnék agresszívet kifogni úgyhogy megnézem a szülőket és köszönöm az ajánlott tenyésztőket is.
2009. márc. 5. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom néztél-e már corsot?Az én drágám Garden Guard kennelből való,most 7hónapos.Nézd meg a kennel honlapját,az eddigi kölykökről 90%ban talál képeket,nyomonkövethető a fejlődésük(ha a gazdi tartja a kapcslatot a tenyésztővel)jó idegrendszerű kutyák,dp szűrtek! és a tenyésztő bármikor a rendelkezésedre áll! www.gardenguard.hu
2009. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
50%
Ha már itt tartunk, ne táppal etessétek a kutyát hanem "házi koszttal" és csirkefarháttal !!!!!!!!
2010. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!