Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen kutyafajta?

Létezik ilyen kutyafajta?

Figyelt kérdés

Miellőtt bárki is elolvasná, nem szeretnék kutyát vásárolni csak kíváncsi vagyok hogy létezik-e olyan kutyafajta amelyik:

-egy labrador méretü kb., nem kisebb

-rövid a szőre

-kinn is és benn is elvan

-hüséges, okos

-nem beteges fajta

-nem jellemző rá az allergia bármelyik változata

- nem "ég" benne a terelő ösztön

Köszi mindekinek a válaszokat! Csak kíváncsi vagyok.

Szívesen utánna olvasnék ilyen kutyafajtának, ha egyáltalán létezik :)


2011. ápr. 22. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
így elsőre a boxer jutott eszembe, igaz télen kint tartani nem nagyon lehet
2011. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A keverék elég kimeríthetetlen kategória, remélem tudod :) Nekem a labrador és a vizslák jutnak eszembe, esetleg dobermann, dalmata, bár leginkább attól függ hogy tenyésztik vagy szaporítják...
2011. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod a fajtaleírásokat, találhatsz pár ilyen kutyát, pl vizslák, boxer. Amúgy a terelőösztönnel mi bajod? Inkább mint hogy kinyírjon minden közelébe kerülő állatot. Normálisan nevelt kutyán meg sem látszik hogy terelő kutya. Legalábbis nekem egyik kutyám sem zavar ezzel csak amikor kell. Találkoztál egy-két terelőkutyával aki rosszul volt nevelve vagy mi?
2011. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
A boxer mióta nem beteges fajta?
2011. ápr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek szól. A kérdező egyszerűen kíváncsi, nem kell lehordani őt, hogy mi baja van azzal... -.-"


Nekem sajnos nem jut eszembe... :S:S

2011. ápr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem hordtam le csak kiváncsi vagyok, mert lehetséges hogy valami téves tudáson alapulő elképzelés miatt mondja, ami elég gyakori és idegesítő.
2011. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Arra céloztam hogy ne egy border collie legyen, mivel az egy hiperaktív kutyafajta és ha nemtudja magát kimozogni akkor tombol. Amúgy köszönöm mindekinek
2011. ápr. 23. 10:12
 8/13 anonim ***** válasza:
A vadászkutyák is elég hiperaktívak...
2011. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És a többi kutya tombol ha nem nevelik normálisan... Ellenben egy terelő kutya (amiből ezerféle van a borderen kívül) is teljesen normális ha jól nevelik. Na erről beszéltem, hogy milyen sok ember nem ért a dologhoz és emiatt téves elképzeléseik vannak.
2011. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Boxer? A fehérek 18%-a süket. És a boxereknél a leggyakoribb a rák előfordulása.
2011. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!