Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bernáthegyivel miket lehet...

A bernáthegyivel miket lehet játszani, sportolni?

Figyelt kérdés
Agility? Házi építésű pálya? Vagy simán elvan magába pár darab játékkal? köszi.
2011. ápr. 23. 10:05
1 2
 1/11 rékakutyakiképző ***** válasza:
A bernáthegyi is ugyanúgy igényli a sportot és a sok foglalkoztatást(vagyis a tanítást és sétákat). Egy kicsit lassabb, de szívesen ugrik akadályt, vagy megy fel a palánkra, és szintúgy szívesen játszik is bármivel. A lényeg, hogy lekösd, és ha te játékosan csinálod vele, akkor ő is élvezni fogja(mivel nem kényszeríted rá). Hidd el bármit megtesz ő is a gazdiért.
2011. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
lehet vele agilityzni de csak maxiba mert nagyon nagy és a sulya se kicsi.de momentán suly huzásra tökéletes. magában nincsel egyik kutya se játsz vele..
2011. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez igaz, hogy magában unatkozik az olyan kutya mint a bernáthegyi. Nagyon okosak, szeretetreméltóak, érdemes velük foglalkozni. Szerintem az agility-hez egy kicsit lomhák, de lehet tévedek. Versenyezni nem mennék vele, maximum otthoni pályán szórakoznék. Súlyhúzás meg tönkreteszi a mellkasát, én elítélem azt a sportnak nevezett valamit!
2011. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
énis elítélem, mert egy 100 kilós embert meg egy szánkót ne húzzon már szerencsétlen állat, akkor se ha elbirja. és köszi a válaszokat.(:
2011. ápr. 23. 10:44
 5/11 anonim ***** válasza:
csak pl-nak mondtam én télen fogtam be szánkot huzni
2011. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én ekkora kutyát nem ugráltatnék, max akkor, ha már megröntgeneztettem a csípőjét-könyökét, és tökéletesen rendben vannak az ízületei... nagyon nagy méretű, és súlyú kutya, sokáig fejlődik, és nagyon kell figyelni rá, hogy ne b@szódjanak szét a lábai, míg fejlődik.


ha pedig sportolni szeretnél a kutyáddal, akkor szvsz nemes egyszerűséggel keress másik fajtát... egyik oldala a dolognak az ízületek sérülékenysége, a másik pedig a terhelhetőség, egy ilyen kutya nagyon könnyen hőgutát kap.


a súlyhúzás pedig hogy a fenében tudná már tönkretenni a kutyák mellkasát? utolsó előtti, láttál Te már súlyhúzó versenyt? és közelről súlyhúzó hámot? nem véletlenül van az úgy összevarrva, ahogy! kipárnázott, méretre szabott felszerelésről van szó, amivel gumis pályán húznak, erre a sportra FELKÉSZÍTETT kutyák.

sokkal károsabb az, amikor a panellabradort hagyják bojlerméretűre hízni, mint egy jól tréningezett kutyát versenyeztetni!

2011. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem agilityznék egy ekkora kutyával, mert nem tesz jót a csontjainak és az ízületeinek. Viszont lehet vele engedelmességizni és ügyességizni is. A mi kutyasulinkban van erre lehetőség.
2011. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen láttam már súlyhúzó hámot, ide biztonság oda biztonság, szerintem nem szeretik a kutyák.
2011. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

tömcsy, ha szilárd meggyőződésed szerint a súlyhúzást nem szeretik a kutyák, akkor kérlek fejtsd már ki, hogy ezt mire alapozod...

mert én súlyhúzó versenyen még sose láttam senkit elektromos ösztökével hajtani előre a kutyát... ellenben olyat sokkal többet látok, hogy a kutya toporzékolva várja, hogy a pályára érjen, pörög, pattog, ugat, és ahogy a kocsira kerül, megfeszítve húzza...

2011. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó, persze, hogy toporzékol, de önszántábol nem hiszem hogy huzna. Mert a gazda ösztönzi csalogatja. Na mindegy, nem akarok veszekedni.. Nem láttam még boldog súlyhúzó kutyát, de szerintem széles mellkasű ebeknek, bullterrier amstaffnak valo. De az én amstaffomat nem szenvedtetném a mázsák alatt.
2011. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!