Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lelkiismeretes szaporító és...

Lelkiismeretes szaporító és kutyagyáros tenyésztő?

Figyelt kérdés
Ha csak ezek közül lehetne választani egy kutyavásárlás kapcsán, akkor melyik a jobb (illetve rosszabb), egy lelkiismeretes szaporító (megfelelő a kutyák száma, a körülmények, de nincs engedély és törzskönyv), vagy egy kutyagyáros tenyésztő (kennelnév, engedélyek, törzskönyv, de van kb 20 kutyája és kb minden 3-4-ik hónapban új alom van). Melyik a rosszabb?
2011. ápr. 23. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ebben az esetben a "tenyésztő" mert agyon hajtja a kutyáit
2011. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
tenyésztő a rosszabb ebben az esetben
2011. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem aki ebből akar pénzt csinálni (kutyagyáros), az nem fog olyanokkal szenvedni, mint engedély, kennelnév, meg törzskönyv. És szerintem a "tenyésztő" kifejezés, nem ezeket jelöli, hanem egy hozzáállást, amit a kutyák felé mutat. Amúgy meg olyan, hogy lelkiismeretes szaporító, nem létezik, mert a szaporítók csak a pénzt látják a kutyában, ha nem így lenne, nekik is lenne kennelnév, szűrések meg törzskönyv.

Nem érdemes olyanokkal áltatni magad, hogy ez a szaporító milyen jól tartja a kutyáit, biztos jobb, mint egy két tenyésztő, mert ez önmagában nem sokat ér. A tenyésztőtől vett kutya, a szerződés amit vele kötsz, a törzskönyv, mind mind biztosíték arra, hogy nem fogod fél, 1, 2 éves korában elveszíteni a kutyádat. És ha mégis ilyesmi történne (aminek elég kicsi a valószínűsége), akkor is ott a szerződés ami szavatolja, hogy ha valami történik a kutyával (persze itt most nem arra gondolok, hogy elüti egy kamion), akkor visszatérítést ad. A törzskönyv nem csak egy papír, ez az amit sajnos még kevesen értenek, az egy biztosíték arra, hogy nem lesz a kiskutyának örökletes betegsége.

2011. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő, mert én dolgozni akarok a kutyával, fontos a törzskönyv, szűrések stb... De csak ha szépek a kutyák, jók az eredményeik. Attól mert valakinek 20 kutyája van még nem biztos hogy rossz, bár én nem tartanék ennyit ha tenyésztő lennék. Lehet hogy van neki hozzájuk személyzet például. Ennyi kutya mellett simán lehet 3-4 hónaponta alom úgy, hogy a szukák csak megfelelő időközönként ellenek. Csak mivel nagy a létszám így mégis jut ilyen gyakran...
2011. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval szerintem ekkor is a szaporító a rosszabb, és a tenyésztőtől vennék.
2011. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is kérdeztem már hasonlókat.A szaporító,egy drága divatfajtának 3-4 eladott kölykéből,fedezni tudja azt hogy legalizálja a "tenyésztést".A kennelnevet,a tk-vezést,sőt még a szűrések 15-25 ezres tétele sem fogja földhöz vágni.Max,csak tenyészszemlére viszi el a kutyát,de egy laikusnak ez elég.
2011. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor ez sem egy lekiismeretes szaporító?


[link]


Vagy ők akkor "mik"? Tenyésztő vagy szaporító és ha szaporító (mert nincs tk... meg ilyenek, akkor a "legrosszabb" szaporító vagy lelkiismeretes?

2011. ápr. 23. 12:48
 8/12 anonim ***** válasza:
személyesen megnézném a körülményeket kutyákat stb és ha jó helynek tűnik akkor vennék kutyulit
2011. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hiába érzi magát valaki lelkiismeretesnek... Az nem elég. Ha nem ért hozzá akkor árt a fajtának. Például én nagyon szeretem a halamat, komolyan őszintén de nem értek hozzá és azt gondolom hogy milyen jót teszek vele ha kiveszem a vízből és elviszem sétálni. Tényleg szeretem de nem értek hozzá így nem tudom jól szeretni. Ez a lényeg. Most tudom, hogy h*lye példa volt deérthető...
2011. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk abban egyetértek a kérdezővel, hogy vannak igazi kutyagyáros tenyésztők. Sok olyan kennelek is vannak, ahol van egy-két kiállítási kutya, a többit meg szaporítják ész és törzskönyv nélkül a hátsó udvarban.


És nem alap egyáltalán, hogy a tenyésztő megcsináltatja a szűréseket, meg szerződést köt.


Ettől függetlenül én ezek közül nem választanék. Vagy szűrésekkel, szerződéssel rendes tenyésztő, vagy fajtamentők, menhelyek.

2011. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!