Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg állatkínzásnak mondhat...

Tényleg állatkínzásnak mondható a fülkupírozás és a farokvágás?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam,hogy egyes kutyafajtáknál igenis javasolt pl. a fülkupírozás mert így a hallójárat megfelelően szellőzik,mivel a boxernek elég szűk,így hajlamos a gyulladásra. A farkuk pedig vékony,ostorszerű és nagy a valószínűsége,hogy hevesebb játékban eltörhet.
2009. márc. 5. 13:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem NEM! Dehát mostanában csak az ilyen kelt felháborodást, rögtön ugranak rá azok akik szeretik az állatokat... Közben meg a szomszédban kínozzák a kutyát, de azt senki nem hiszi el, vagy ha igen, akkor a kutya érdekes módon eltűnik! Köszi a lepontozást... :)
2009. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Törvény szerint állatkínzás, és így nem csinálható, kivéve, ha a kutya standardjében kifejezetten elő van írva. (És amennyiben meglévő betegség miatt indokolt)

A standardben az FCI pedig ott írja elő, ahol ez valamilyen okból indokolt. Tehát, ha a boxernél nincs előírva, akkor a fajtatenyésztők szövetsége ezt nem találta szükségesnek.

2009. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2009. márc. 5. 14:06
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok. Még hozzátenném, hogy lehet, csak ez így egy emberi hóbort. De van más is, ami sokkal nagyobb problémát okoz a kutyának, akkor már inkább egy kis fájdalom... Értem ez alatt, hogy pl valaki emberként kezeli a kutyáját, aztán a végén már retteg a kutyától, aki mellesleg gondolkozás nélkül megtámad minden kutyát, merthát ő "ember". Aztán a vége az lesz, hogy elaltatják, akkor már inkább a fülkupírozás... Ezen kívül sok kutyánál ez már a fajtajelleghez tartozik, és valljuk be, enélkül elég sok fajta csúnyácska lesz... Szóval köszi újfent a lepontozást. :)
2009. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%
kimaradt, hogy olyan domináns lesz a kutya, hogy félnek tőle. Igen tiltja a törvény, azt viszont nem írta a kedves kérdező, hogy nem a véleményünkre kiváncsi-e.
2009. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%
hogy néz ki egy roti hosszú farokkal?
2009. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
De igenis a véleményetekre vagyok kiváncsi, csak ez a hülye szűrő miatt,annyi mindent kikell hagynom.
2009. márc. 5. 14:14
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
a törvény azt írja elő, hogy a kutya esztétikai célból való csonkítása számít állatkínzásnak.
2009. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%
nemhiszem hogy a farok kurtítástól lesz egy kutya domináns vagy a fülvágástól. Ha már eleve benne van a dominancia, és a fölényesség nem lehet ezzel befolyásolni. Nekem van egy rotim, hosszú farokkal. Elég vicces, de meg lehetett szokni. Mindenesetre nagyon nagy arc. kihúzza magát és már szinte kpét karikára visszakunkorítja a farkát, hogy mégjobban hirdesse, ő az úr a háznál, de még az utcában is.:) Ennek ellenére, a világ legjámborabb ebe. egyetlen egy gond van vele, hoyg nyalogat, válogatás nélkül mindenkit. Senkit sem bánt. nevelés kérdése...
2009. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem egy tündéri fehér boxerem van farokvágott,és nemegyszer megállított egy nő amikor épp sétáltunk,hogy miért kellett annak a szegény kutyának a farkát levágni,meg, hogy képzelem,én erre nemmnondtam semmit,mert feleslegesnek éreztem. Majd láttam rá 1hétre ugyanazt a nőt a saját udvarába kb.10 macska, meg 2kutya láncra kötve....
2009. márc. 5. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!