Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb egy kölyök...

Melyik a jobb egy kölyök kutyának? A 4 oltásos oltási sorozat (2 parvó,2 kombi), vagy a 3 oltásos (1 parvó,2 kombi)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! MEOE és FCI által bejegyzett "tenyésztő" vagyok, de 3 év kutyás és 1 alom bébi után még mindig tapasztalatlan. Szeretnék a "nagyoktól" segítséget kérni (akik tényleg tudnak kölyköket nevelni, szaporítók, tapasztalatlanok légyszi ne írjanak). Mi a tapasztalatotok ebben? Felesleges az az egy parvó? Én eddig mindig a 3 oltásos sorozatot használtam, a kedvenceimnél is, a leendő gazdiknak is ezt ajánlottam.

Köszi a segítséget előre is!


2009. márc. 5. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tenyésztő csak kutyatartó, most is van egy kölyökkutyám az öregek mellett.

Ez nem az én orvosom, honlapja, de ő is így adja

[link]

2009. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát nálunk ez orvosa válogatja.a környéken van 5-6 orvos,abból kettő ad 4et,a többi 3mat.
2009. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az normál oltási sorozatban a veszettség elleni oltás előtt kap két monovalens (parvo) és két kombinált oltást két hetes időközökkel váltva.


Így, az ismétlőkkel együtt biztosított a megfelelő védelem.


Abban az esetben ha a kutyánál, valamiért később kezdik el az oltási programot az utolsó kombi és a veszettség elleni felcserélhető, de semmiképpen nem elhagyható a kutyus érdekében!

2009. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!