Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki Malinois kutyát?

Tart valaki Malinois kutyát?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy ezt a fajtát választanám, de még nem tuti. Nem egy gyakori fajta. Úgy tudom, hogy jó őrző-védők, kiváló sport kutyák, család központúak. A másik kutyusom mellé szeretném házőrzőnek.Esetleg van valakinek innen ilyen kutyája? Tapasztalat? Lehet kint tartani? Esetleg egy jó kennel?
2011. ápr. 23. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom neked a fajtát! Kellő képzéssel,foglalkozással kiváló örző védő és családi kutya. Kifejezetten munkamániás, rengeteg foglalkozást igényel, nagyon temperamentumos.Lehet kint tartani. De rengeteg törődést igényel..
2011. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 is van.Ha nem akarsz vele aktívan dolgozni(IPO,mentőkutyázás),akkor nagyon NEM ajánlom.Nekem napi 2-3óra folyamatos munka és kb 2 óraséta után (+ nappal kint vannak a kertben és folyamatosan játszanak) még képesek este amikor leülök tv-t nézni hozni a labdájukat,hogy dobjam már el nekik.

És akit ismerek mind ilyen.Ráadásul nagyon kell nekik a gazdi közelsége,hogy rengeteget vele legyen,mert nagyon érzékenyek.Ezért is nem igazán alkalmasak házőrzésre,hanem inkább személyvédelemre.


Ha mégis ezt a fajtát választod (amit én nagyon nem ajánlok neked) akkor mindenképpen törzskönyveset vegyél, és ami még nagyon fontos,hogy akkor küllemvonalút,mert azok egy kicsit nyugodtabbak.Viszont olyan nincs Magyarországon.


Ja,és egyáltalán nem családközpontúak.Ők csak is gazdaközpontúak.

Viszont a belga juhász másik három változata szerintem sokkal jobban megfelelne neked a leírásod alapján.

2011. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is malim van. Nagyon érzékeny fajta, nagyon könnyű elrontani a kutyát. Kezdő kutyásnak nem ajánlom. Hozzáértőnek is csak akkor ha valami konkrét sport célra akarja tartani, és meg tudja oldani a napi több óra aktív munkát neki.
2011. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!