Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "fuldoklik" a kutyám,...

Miért "fuldoklik" a kutyám, amikor nyakörvvel viszem sétálni?

Figyelt kérdés
Ha megállunk és már nem húzza, akkor is folytatja. 2-3 percig nehezen veszi a levegőt és szörnyű hangot ad. Mi lehet ez?
2011. ápr. 23. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert séta közben annyira húz, hogy fojtja saját magát...próbáld megtanítani, a láb mellett sétára.
2011. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vedd lazábbra a nyakörvet és nem ölöd meg a kutyát se...
2011. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert a folyamatos nyakörvnek feszüléssel összenyomja a torkát, és azt eltart egy ideig rendbe tenni.

Ne hagyd, hogy húzza a pórázt. Rántsd vissza minden alkalommal, ha megfeszül a póráz, amíg abba nem hagyja, akkor viszont, ha csak két lépést is tesz laza pórázon, marhára dícsérd meg. És persze engedd, hogy kiszaladgálja magát, mert ha tele van energiával, az istennek se fogod tudni visszafogni. Előbb kis játék otthon, aztán kis pórázos séta egy olyan helyig, ahol el lehet engedni legalább hosszú pórázon, ha még nem behívható, ott szaladgálás, aztán nyugodt pórázos séta hazáig.

Esetleg próbáld ki a fojtónyakörvet (ami a közhiedelemmel ellentétben nem fojtja a kutyát, csak ha hagyod), azt is rántani kell, hogy hasson, mint a sima nyakörvet, csak épp jobban érzi a kutya. Mindenesetre arra készülj fel, hogy ha a kutya rászokik arra, hogy belefeszül a nyakörvbe, akkor egy idő után érzéketlen lesz a nyaka, és már csak szögessel fogod tudni nevelni, vagy a türelemjáték "jajkegyetlenségakutyafenekéreütni" módszerekkel. Szóval vedd komolyan a dolgot.

2011. ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha doki fele jártok, nézess rá, nincs-e egy kis légcsőszűkület is a háttérben. De nagy valószinűséggel csak a húzástól van.
2011. ápr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ๖ۣۜβr&# válasza:

nekem is ugyanez van csak én voltam dokinál vele és nincs semmi baja csak annyira húzna mikor sétálunk h fuldoklik

ezért nem nagyon szeretek vele sétálni menni:(

inkább bent játszok az udvaron vele (Berni Pásztor)

2011. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia!Az én kutyám is ugyan ezt csinálja.Már vettem neki folytó nyakörvet ami valmit használt.De megtanitottam a lábmellet sétára és már nem annyira húz.Mellesleg én mindig kiviszem és futok vele pár kilométert hogy kifáradjon persze nem mondom hogy neked is ezt kell csinálnod,csak valahogy fáraszd ki.Illetve nekem még segitett az hogy akárhányszor húzot mindig visszafordultam aztán mikor lenyugodott mentem tovább.Mindenesetre az én kutyám is adott ki furi hangokat de nem kell félni csak a húzás miatt van:D
2011. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól én is fuldoklok még ha nem is szorít. A magasnyakút sem viselem el, hiába hogy !egyáltalán nem szorít"
2011. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vegyél hámot
2011. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szekeres Juli ***** válasza:

Nagyon nem ajánlom a fojtó nyakörvet kezdő kutyás kezébe!


Javaslatom: adj rá hámot ( [link] és először a kertben/lakásban sétálj vele pórázzal. Naponta 3-4-szer 5-10 percet, mindig evés előtt. Az ismerős, ingerszegény környezetben kevesebb dolog vonja el a figyelmét rólad. Minden laza pórázzal tett lépés után adj neki jutalomfalatot a felé eső kezedből. Így hamar megszokja, hogy a hám + póráz = sok jutifalat a gazdi kezében.


Következő lépésként olyan helyre menjetek, ahol kevés érdekes dolog van, és ott is gyakoroljatok. Fokozatosan haladjatok egyre nyüzsgőbb környezetbe, míg végül sok kutya között is laza pózázon tudtok sétálni.

2011. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ekeke ***** válasza:
Ha normális a kutya, kettő óra alatt megtanítom a laza pórázra. Ha elmebeteg, akkor egy hét alatt.
2011. máj. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!