Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vétek azzal, ha egy...

Mit vétek azzal, ha egy kutyát csak kint tartok?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésemből kiderült hogy a kutyám kinti kutyus. Olyan hihetetlenül leoltottak, mintha állatokat kínoznék... Kik ezek az elvetemült emberek?
2011. ápr. 24. 15:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kutyaháza,semmit sem vétesz...
2011. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy milyen kutya. Vannak oylan kutyák,akik nem valók kintre. Nem csak az esetleges hideg miatt, hanem mert állandó emberkontaktusra vágynak.
2011. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vétesz, ha csak kint él a kutya és az etetésen kívül nem szólsz hozzá. Minden kutyának igénye van a gazdáival lenni a lehető legtöbbet.
2011. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

Ha van rendes helye ahol nem fázik vagy nem tűzi a nap, akkor semmi baj.Attól még ugyan úgy szeretheted,hogy nem szőröz össze mindent a lakásban, nem kell folyamatosan a kutyával lenni.nekünk régebben mindig kinti nagyon nagy testű, hosszabb szőrű kutyáink voltak és nagyon jól érezték magukat kint.Ha van mindig vize, rendszeres eteted és foglalkozol vele nem értem miért lenne baj:)

Én meg azokat nem értem akik panelfogságra ítélik szerencsétlen kutyát, pedig jó neki kint.Önként nem zárná be magát.... de ez egy másik téma:)

g

2011. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
12%
Azzal vétesz, ha bent tartod az állatot...-.-
2011. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
63%

és persze a "kinti" nem azt jelenti, hogy nem viszed sétálni. Mert az kb ugyanolyan mintha egy lakásba lenne mindíg bezárva.

Nekem kerti kutyáim vannak, napi 1-2 óra sétával.

2011. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
51%
Az bezzeg nem állatkinzás mikor juhászkutyát tartanak panelban..elég érdekes felfogása van itt egy két elvetemeült embernek,szerintem ne vedd magadra a hülyeségeket.Előttem már leirták a lényeget.Vannak olyan fajták amiket nem kinti tartásra tenyésztettek,ha a tiéd nem ilyen akkor csak jót teszel vele.Persze az,hogy foglalkozni kell a kutyával természetes
2011. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van kertem,a 2 kutyám alapból a házban van.Ilyenkor jó időben mindig nyitva az ajtó,és akkor jönnek-mennek,mikor akarnak.Ha kint akar lenni a kertben kimegy,ha megunja bejön.
2011. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a panellel se semmi gond, ha a kutyának megvan a mozgása.

egy juhász kutya 20 órát alszik 4 órát mozog. ha a 4 óra séta megvan,akkor aludni aludhat a paneban is. nincs különbség.

2011. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Vannak fajták, amit kint is lehet tartani, de jó néhány erre alkalmatlan és r@hadt önző dolog ezt tenni vele. Ha közülük került ki a tiéd is, akkor igazuk van. Ha mondjuk pulid van, akkor nem. Azt például jól lehet kint tartani.
2011. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!