Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenféleképpen kell fedeztet...

Mindenféleképpen kell fedeztetési megállapodást kötni, ha fedeztetem a fajtiszta kutyámat? Mert most olvastam, hogy le kell adni 8 napon belül a MEOE-nak, de mi ezen már rég túl vagyunk!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
fedjegyet kiváltottátok?
2011. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

de látod, olyat csinálsz amire nem vagy felkészülve)

nincsenek meg a megfelelő ismeretid. se adminisztrációs se az orvosi a vemhességhez. aztán majd irsz itt, hogy zöld lé folyik a kutyábólmit csináljak

2011. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ninna ♥ ***** válasza:
84%
Én addig tuti, hogy nem fedeznék, ameddig a fajtatisztát keverem a fajtisztával.. nem ugyanaz. Mindenkinek fajtiszta kutyája van, ugyanis maga a faj a kutya. Az meg hogy milyen fajta, az egy másik kérdés.
2011. ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ninna ♥ ***** válasza:
fedeztetnék* kicsit elírtam :$
2011. ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fedeztetési megállapodást a kan és szuka tulajdonosa kötik egymás között. Fedeztetéskor egy fedeztetési jegyet kell adnia a kan tulajdonosának. Ezt az alom bejelentésénél a többi szükséges okmánnyal le kell adni a MEOE-nak.
2011. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
huhh FAJtiszta...gondolom nem tenyésztő vagy aki nemesíteni szeretné a FAJTAtiszta kutyákat és továbbörökíteni az ő remek kutyájának még remekebb tulajdonságait.Elnézést az iróniáért, de nekem meg ez a véleméynem, hogy aki nem tenyésztő ne képzelje magát annak csak mert van egy ivarérett FAJTAtiszta kutyája. Ha ide valaki beír ekkora sületlenséget mint FAJkutya, akkor ne számítson szebb fogadtatásra.Én győzködni meg nagyon jobb belátásra téríteni nem akarlak, ha tényleges hozzáértés nélkül fedeztetni akarod a kutyád akokr fogod is.csak azért legyen a szülésnél majd melletted valaki aki TÉNYLEG ért hozzá, hogy milyen komplikációk merülhetnek fel és azokat hogyan kell kezelni. A nagy és óriás testű kutyáknál általában javasolt az állatorvos az elléshez, mert könnyen bentragadhat egy baba. Ha szereted a kutyát és almot szeretnél, gondoskodj az ellésnél dokiról, nehogy a felelőtlenséged következménye az alom vagy a kutyád halála/súlyos fertőzése legyen. azért sok szerencsét az alomhoz!
2011. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kedves válaszokat ill. hozzászólásokat! Kérdeztem valamit erre mindenki kioktat. Elnézést, hogy kihagytam azt a ku...va AAAAAA betűt!!!! Nem vagyok egy idióta, hogy felcsináltatom a kutyámat és lesz ami lesz! Van orvosija a kutyának, van orvosa is aki ha kell azonnal jön, van törzskönyve is, és van az apának is. Az hogy én most kezdeném a tenyésztést szerintem nem baj, egyszer mindenkinek el kell kezdeni! Lehet, hogy egyesek profik már az elején! Tudom, hogy kell fedeztetési jegy, tudom hogy kell alombejelentő, de arról nem tudtam hogy a MEOE-nak le kell adni a fedeztetési szerződést! Elnézést, hogy ilyen tudatlan bunkó vagyok, de ha valaki profin kezdte akkor de jó neki. Mindegy, aki értelmesen és normálisan válaszolt, annak köszönöm szépen, aki meg nem az inkább tartsa meg magának a véleményét, és ne abba kötöszködjön, hogy fajtiszta, vagy fajtatiszta!!! Pláne úgy, hogy ismerné a másikat, akiről véleményt mond!!!
2011. ápr. 26. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!