Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire egészséges, hogy...

Mennyire egészséges, hogy május közepén hozunk el egy 8 hetes Amerikai Stafford kiskutyát és rá 1 hónapra születik meg a gyerekem?

Figyelt kérdés
Járt e már valaki így (nem pont stafford bármilyen kutyával) és ha igen mi a tapasztalata és vélemény?Előre is köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 26. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
ha bírod idegekkel akkor ok. Egészségügyi ellenvetés nincs. De egy 3 hónapos kutya lekötné 3-4 órádat a gyerek meg huszat. háát
2011. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

a kutya szereti a gyereket de ha nincs megnevelve ráugrálhat és az nem jó.

sajnos a kutyával is kell foglalkozni. én azt mondom te fektesd minden erődet a gyerekedbe, a férjed meg hetente majd elviszi a kutyát sétálni meg egy kicsit gyakorlatozhat vele (napi min 10 perc) ami kell hogy a kutya tudja a helyét és legyen rendes kommunikáció a gazda és kutyus között.

amúgy nem értem miért hoztátok el ha nem tudjátok mi lesz hiszen már akkor is tudtad hogy szülni fogsz és nem lesz időtök :P

kicsit felelőtlen...

2011. ápr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gond. Barátnőm is hasonló helyzetben volt. Persze foglalkozni kell majd a kutyával is de míg a pici nem születik meg addig még van pár szabad heted. Utána meg a baba pl kint alszik a babakocsiban és tudsz a kutyussal játszani...vagy a párod.

Egészségügyileg meg tényleg semmi gond. Akár mehettek babával, apával, kutyussal együtt sétálni is. És így nem lesz elhanyagolva a kutya sem, pláne az első időszakban.

2011. ápr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egészséges, de én kizártnak tartom, hogy belefér majd mindkettő az idődbe.

Egy kölyökkel is eszméletlen sok gond van, és a gyerek valószínűleg minden idődet leköti. Nem tudod majd a kutyát nevelni, és nagyon sok problémád lesz. Én biztosan várnék még a kutyával 1-2-3 évet, vagy felnőtt kutyát vennék.

2011. ápr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ujszülött baba, alszik, eszik. Simán lesz idő a kiskutyára is :)
2011. ápr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A 00:38-as válaszát tudnám bemásolni.Én is most vagyok túl egy ilyen korszakon.Kutya is baba is jól van.
2011. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 07:01 látom neked se volt még gyereked. Egy újszülött baba "csak" eszik 3 óránként 40-50 percen keresztül. Ez után még büfiztetni kell majd tisztába tenni + esetleg fejni némi tejet a biztonság kedvéért. A gyerek ezután valóban alszik hacsak nem hasfájós tehát neked is van kb. másfél órád a következő szopcsiig. Ez kb. 6 hétig így van, addigra erősödik meg a gyerek annyira, hogy lényegesen kevesebb ideig szopik és lassanként ritkábban is. Az anyának közben ki kell feküdni a szülést is, nem véletlen, hogy régen a szülés után hat hétig nem kelhetett fel a nő, a szomszédok hordták a kaját.

Tehát a kedves kérdezőnek ebben az időszakban tuti nem lesz ideje a kutyára, örülni fog, hogy él. Utána ha a gyerek jó természetű, hamar megtanul éjszaka aludni akkor talán, de sokáig elég sokat kell vele is foglalkozni.

Ha a férj a munka és a baba miatt rá háruló feladatok mellett tud rá időt szakítani nem gond, de én biztos nem vállalnák ilyenkor egy kölyökkutyát.

2011. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én se vállalnék ilyenkor kölyköt. Az egy dolog, hogy a baba alszik, de ettől még a gazdi nem tud elmenni sétáltatni, mert attól, hogy alszik még ott kell lenni mellette.Ráadásul a kölyökkutya még nem szobatiszta, három óránként le kell vinni, és akkor is történhetnek még balesetek.


Nekem semmi bajom a kutya gyerek párosítással, sőt biztosan a család utn a kutyám lesz az első, akinek bemutatom majd a babámat, de azért kutyapisiben mászni tanulni nem épp a leghigiénikusabb. Azt szokták mondani, hogy kutya/gyerek viszonyban legalább az egyik múljon el három éves mikor összekerülnek.


Persze ha van segítséged, meg rengeteg időd, akkor meg lehet oldani, de szerintem ez így kockázatos. ilyen helyzetben nyilván a baba az első és ez teljesen normális, de a kutyának is folyamatos törődés kell ahhoz, hogy jól nevelt kutya legyen, aki a későbbiekben nem jelent veszélyt a gyerekre.

2011. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy az amstaffok nagyon erősek és hevesek. Én is ismerek egy amstaff kölyköt, nagyon aranyos, imádja a gyerekeket, de az a baj, hogy nagyon durván játszik. Mondjuk őt nem is nagyon nevelték, lehet, hogy nálatok nem ez lenne, mert időben lenevelnéd róla, de szerintem 3-4 hónaposan még bőven benne van a játékból harapós korszakában.
2011. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én ismerek több amstaffot is de ha jól van nevelve akkor egyáltalán nem harapdál, csipked játékból sem.

Az meg azért elég durva példa volt, hogy a gyerek ne a kutya pisibe tanuljon meg mászni. Gondolom nem ott fog :D

Amúgy meg ahhoz hogy egy kutya jól nevelt legyen nem csak addig kell vele sokat foglalkozni amíg kölyök, hanem utána is szóval nem értem miért kell ebből olyan nagy ügyet csinálni. Én inkább arra ügyelnék, hogy ne legyen/lehessen féltékeny a babára.

2011. ápr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!