Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja megszokni az új...

Mikor fogja megszokni az új zajokat, új impulzusokat költözés után?

Figyelt kérdés
Most váltottunk albérletet a párommal és nem volt kérdés, hogy velünk jön a kutyánk is. Bp-en élünk, sajnos egy elég forgalmas helyen sikerült új lakást találnunk. A kutyánk elég zaklatott volt az éjjel / ez volt az első éjszakánk itt/ , minden neszre felkelt, ugatott, mikor alapjában véve egyáltalán nem ilyen. Mennyi idő körülbelül, amíg megszokja az új impulzusokat?
2011. ápr. 26. 07:16
 1/3 anonim válasza:
Ne aggódj, meg fogja szokni, de biztos, hogy nem lesz neki elég 1-2 nap. Nem tudom, hogy mennyi ideig laktatok a régi házatokban, de neki ez jelentette a biztonságot adó helyet és ezt ismerte, mint otthon. Könnyebb lenne ha az első 3-4 napban többet simogatnád, és sokkal többet beszélnél hozzá, mert így azt is látja, hogy a "családja" is ott van, hamarabb meg fogja szokni. Pontosan szerintem nem lehet meghatározni, hogy ez mennyi idő, de légy türelmes. Próbál minél mélyebb kapcsolatot kialakítani a kutyáddal. Ami még fontos, hogy maradj nyugodt, mert ha te nyugtalan és feszült vagy, annál inkább ugatni fog, mert megérzi a hangulatod. Sok sikert! :)
2011. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi pont egy hónapja költöztünk, a kutyánk kb. félidøben lehiggadt, tehát a miénknek két hét kellett. Az jó ötlet, amit az elsø válaszoló mondott, törødj vele többet a szokásosnál, nagyobb sétákra is vihetnéd, hogy felfedezhesse az új helyét.
2011. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pont, hogy nem törődnék vele többet, pláne nem a szeretgetés értelemben. Ha te másképp viselkedsz, mint szoktál, akkor ő azt észre veszi, és valójában beigazolod a félelmeit, miszerint valami nincs rendben.


Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy mennyi idő lesz ez, mert az én kutyám szerencsére hozzá van szokva a jövés menéshez, tudja, hogy ott vagyunk otthon ahol a kutyaágya van, bárhol elalszik nyugalomban. De biztos azért is, mert én sosem csináltam ebből semmilyen felhajtást.


az viszont jó ötlet, hogy menjetek többet sétálni, ismerje meg a környéket, ez erősítheti a magabiztosságát.

2011. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!