Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil mindig maga alá a...

Miért pisil mindig maga alá a kutyám? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Kb. két hónapja hoztuk ezt a kutyát a menhelyről. Nagyon aranyos és nagyon megszerettük bár rendkívül félénk keverék szuka kutya. Ami viszont zavar benne, hogy minden alkalommal mikor lehajolok hozzá és simogatom vagy játszok vele maga alá pisil. Időnként persze rám is jut belőle. Mitől van ez és mit tehetek, hogy megszűnjön?
2011. ápr. 26. 09:38
 1/4 anonim válasza:
mondjuk lehet hogy valamitől fél hány éves??? (kutyaévben)
2011. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A menhelyen 1,5 évesnek mondták. Hogy miért csinálja nem tudom, mert mindig akkor fordul elő mikor játszok vele vagy simogatom. Mintha izgalmában csinálná amiért vele foglalkozom nem tudom, nincs ötletem, először találkozok ilyen problémával.
2011. ápr. 26. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert annyira izgatott, és annyira örül, hogy örömében bepisil.

Ezzel azt tudod csinálni, hogy soha nem engeded, hogy túlságosan felizgassa magát. Ha nagyon izgatott, akkor fordulj el tőle, légy hűvös, és ne foglalkozz vele, mert különben ha továbbra is simogatod, akkor konkrétan megerősíted benne ezt a rossz szokást, azt hiszi majd, hogy ez neked tetszik és mindig be fog pisilni.

Szóval mindig légy nyugodt, és ügyelj rá, hogy ő is az maradjon. Játék közben is figyeld őt, mennyire izgatja fel magát boldogságában, és ha elkezd nagyon izgulni, akkor szakítsd meg a játékot, várd meg míg lehiggad és utána folytasd tovább.

2011. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy most foglalkoznak vele először.Szerintem,ha megszokja,és már természetes lesz neki,hogy szeretik,játszanak vele,abbahagyja.
2011. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!