Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném meg édesanyám?

Hogyan győzhetném meg édesanyám?

Figyelt kérdés

Már egy ideje rágom a fülét egy kiskutyáért,de nem nagyon hajlik az ötletre.Mondván,hogy amúgy sem tartok rendet a szobámban,és nem tudnék egy másik élőlényt rendben tartani,gondozni.Nem foglalkoznék vele eleget,nem mennék le vele sétálni.Plusz panelba nem kell kutya.És,hogy a kutya nem olcsó dolog.

Viszont én nem szeretnék sznoboskodni.Találtam egy hihetetlenül aranyos kutyát egy állatmenhely honlapján.Be van oltva,bármikor elvihető ingyen,szereti a gyerekeket(mert hogy van egy 5 éves öcsém),és javasolt tartása lakásban....

És tudom magamról,hogy igen is foglalkoznék vele,mert már mióta vágyok rá.És mivel én nem úgy tekintek az állatokra,mint a tárgyakra(vagyis nem lehet kisajátítani blablabla...),ezért szerintem tuti nem lenne az amit mond.

Mellesleg kisméretű kutya,valamilyen csivava keverék féle.

Szerintetek?Hogy győzzem meg?


2011. ápr. 26. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És a szobádat rendberaktad már, vagy nagyívben nem érdekelt? Mertha utóbbi, akkor tényleg muternak van igaza, először tenni kéne azért a kutyáért, nemcsak követelni!
2011. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki a fényképét, hátha tetszik neki is, és ígérj meg mindent.
2011. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kutya nem csak a vételártól lesz drága, a tartása sem 2 forint. Minőségi táp, játékok, alvóhely, oltások, bármi van, orvos. Ez még kiskutyánál sem két forint.

Pláne, hogy panelban laktok. Gondolom még sulis vagy, anyukád meg melózik, hogyan fogod őt napi 3-4-szer levinni sétálni? Egyáltalán van a környéken olyan hely (park, folyópart stb), ahova le tudod vinni?

Sétáltatni nem csak ebben a szép tavaszi és nyári időben kell ám, hanem a legdurvább őszi esőben és a legkeményebb fagyokban is! Ebbe belegondoltál? Na és bevállalod?

2011. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,rendbe raktam.És megmutattam.Illetve még csak úgy,hogy küldtem az adatlapjára egy linket,hogy nézze meg.Annyit mondott,mikor mondtam,hogy lakásban tartható,hogy 'Majd mások biztos lakásban tartják...amugy aranyos kutya.'

De majd ha hazaér,akkor látja a szobámat,meg majd megmutatom neki így is.:)

2011. ápr. 26. 11:08
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom,tudom.Voltam 2hétig barátnőméknél úgy,hogy láttam hogy megy ez.Majdnem ugyanilyen kutya.Azóta szeretnék.

És sokszor mentem vele is sétálni,nem csak akkor,hanem télen a fagyban is.

Bármit megtennék ezért a kutyáért,mert imádom az állatokat.És már így fényképről beleszerettem :/

Amúgy itt van a link: [link]

2011. ápr. 26. 11:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos kutya. Ismerős ez a szoba rendbe rakás dolog. Nem csak most kéne rendbe rakni a szobádat hanem MINDIG. Majd akkor is ha kutyád lesz. Ismerősöm tesója is bőgött mikor elakarták adni a kiskutyát ami odaszületett, de az meg meggyőzte a szüleit hogy viszi sétálni, mindennap fésüli stb. persze ebből semmi nem lett, sőt nagyívben leszarja és a tesója foglalkozik vele.
2011. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tényleg aranyos kutya :)

Anyukáddal ülj le komolyan beszélgetni, úgy, hogy közben nem csinál mást.

Mondd el neki, hogy bizonyítani szeretnél, és tényleg nagyon vágysz rá. Olyanokat is mondhatsz, hogy kell egy igaz barát, és szerinted a kutya az. Igérd meg, hogy minden esetben foglalkozni fogsz vele, nem fogod másra hárítani a felelősséget. Magyarázd el, hogy régóta nem akartál semmit ennyire, és szükséged van egy legjobb barátra.

2011. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó . Ezt fogom tenni :)

Utolsó előtti:Csak hogy én bármit elhatározok,azt megvalósítom.És bármit megígérek,azt betartom,már csak azért is,hogy ne hazudtoljam meg önmagam.Itt nem lenne senki más aki foglalkozna vele,szóval...Meg ugye ez egy menhelyi kutyus,és alapból úgy gondolom,hogy végre megérdemli,hogy szeressék :)

2011. ápr. 26. 11:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne csak a szobádat tedd rendbe, hanem az egész házat. Mosogass el, mosd fel a padlót, porszívózz, takarítsd le az ablakokat. Persze ezt nem csak egyszeri alkalommal, hanem 1-2 héten keresztül minden nap. Ha anyukád ezt látja, akkor biztosan megenyhül és meggyőződik róla, hogy komolyan gondolod. Sok sikert, remélem sikerülni fog! Nagyon aranyos a kutya, biztos megérdemelné, hogy jó helyre kerüljön.
2011. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi neked is :)

Igen,ezt tervezem.Ma már megcsináltam.Szobámat,mindenhol felmostam,konyhában rendet raktam,elmosogattam,meg majd még kiteregetek :)

Este beszélek vele,megmutatom mégegyszer a kutyust,felhozok minden érvet,és addig ezt csinálom amíg meg nem enyhül.

2011. ápr. 26. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!