Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent próbáltam már a...

F.krisztián kérdése:

Mindent próbáltam már a behívással kapcsolatban. A szelektív hallás viszont még mindíg meg van. Hosszú póráz tízből tíz. Ha elengedem olyan 50 százalékos. Minden napo foglalkozom vele. Nem verem meg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz kitartóan.Verés ne is jusson eszedbe!
2011. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ne adj neki enni 2-3 napig. pakold be a vacsoráját a zsebedbe, és úgy induljatok sétálni. hidd el, nem fog messzire menni.
2011. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hosszú póráz a legnagyobb hülyeség. A kutya ugyanis nem hülye, tudja mikor van fölötte fizikai kontrollod és mikor hagyatkozhatsz csak a tekintélyedre. A behívás megtagadása a legnagyobb tiszteletlenség amit egy kutya elkövethet a gazdájával szemben.


Mit jelent h "mindent próbáltál"? Mi az a minden?


Azért néhány alapszabály - amiket ha következetesen betartasz akkor nem hiszem el, h nem érsz el eredményt. Általában az emberek feladják őket, rosszul alkalmazzák, félig alkalmazzák. És így minden egyes cselekedetükkel szájat csinálnak a seggükből, szebben mondva plusz egy strigulát húznak be a lúzerkönyvükbe.


- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Kutyát megtanítani a behívásra nem kell más, mint következetesség és határozottság. Valamint kellő pozíciókülönbség közted és a kutya között - amit szabályok állításával és betartatásával tudsz elérni.

2011. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit a második írt az is nagyon hasznos és a stabilabb kötődés kialakítását nagyban elősegíti.
2011. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hagyd azt a hosszú pórázt, szerintem! Nekünk is sokáig volt ilyen gondunk, és ezen az oldalon találtam rá a megoldásra :)

Nekünk mi vált be:

- néha elbújtam, keresett, pánikba volt, utána ne félj, nem hagyott el

- megtanítottam arra, ha futok, és fut utánam, jutalmat és dögönyözést kap --> akármikor nekiindulok, egyből fut utánam (és csak 1-2 métert kell futnod)

- ha játszott, nem hívtam

- ha mégis elszaladt, nem mentem utána SOHA

- még ha messzire is szalad, ott megvártam, még visszajött, akkor sem mentem utána

- most már tudja, hogy vagy ő szalad utánam, vagy ott marad

Mikor megunta a játékot és hogy nem vagyok mellette, max 3-5 perc, csak úgy sprintelt utánam.

Ha már nagyon elfogyott a türelmem, miután megfogtam, egyből irány haza, mindegy, hogy 5 perce, vagy 3 órája voltunk lenn.

Ingerszegény környezetben próbálj meg gyakorolni.

Sok sikert. :)

2011. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
úgy néz ki ez jobban fog működni mint a hosszú póráz.már egyszer próbáltam és nem ment már olyan messze tőlem és sokszor rámnézett.jó úton haladok.
2011. ápr. 28. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!