Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges az otthon nyírás?

Lehetséges az otthon nyírás?

Figyelt kérdés
Bolognese kutyusomat szeretném otthon nyírni. Már néztem nyíró gépet. Szerintetek lehet otthon nyírni vagy inkább vigyem el továbbra is kozmetikába? Ez elég költséges ezért kérdezem. Ha inkább kozmetikába kellene vinnem akkor nemveszek nyírót. :) Ötletek? Van valaki aki otthon nyírja kutyusát?
2011. ápr. 26. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha normális nyírógépet szeretnél,(ami nem forrósodik 10 perc után, és rendesen viszi a szőrt) az 40.000 ft körül van, egy fej hozzá 7000 körül. Az éleztetése 1000 ft körül van.

Ráadásul biztos nem tudod olyan szépen megnyírni mint egy kozmetikus, végül is azt is tanulni kell.

2011. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon nyírom a yorkimat,nem vagyok hajlandó többezer forintot fizetni olyanért amit én is megtudok csinálni.Ha ügyes vagy miért ne.
2011. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

13:33 vagyok

Ja és egy hajvágóval,simán viszi.

2011. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Énis így gondolom szerintem belejönnék. Ha nem megy akkor marad a kozmetika. :)
2011. ápr. 26. 13:49
 5/10 (L) Bella (L) ***** válasza:
29%

Na először is, a hajvágó nem viszi a kutya szőrét.

Ha már otthon nyírod, akkor gondolj bele abba, hogy meg tudod-e azt csinálni mindenféle szakértelem nélkül, amit a kozmetikus csinál?

Le tudod vágni a körmét?A tappancsa közül a szőrt ki tudod vágni? képes vagy szép pofit nyírni neki, esetleg a szeme körül ki tudnád vágni? Fültisztítás, fülszőrtépés menne?Bűzmirigy?

mert a nyírás az egy dolog, de a kozmetikusnak itt nem áll meg a tudománya. ráadásul baromi drága egy nyírógép. szerintem csinálhatod otthon is, de akkor legalább jónéhány alkalommal figyeld meg a kozmetikust mivel csinálja, hogy csinálja.

Én már ki tudom nyírni a máltaimnak a szeme körül is, de ehhez kellett speckó tompított olló, szóval ez nem játék:)

sok sikert:)

2011. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Egyet értek az előttem szólóval!Ha lenne kutyaszőrnyíró gépem megtudnám nyírni a kutyámat(mivel fodrász vagyok).De a tappancs közti szőrt,a körmét,és a fülét nem!Nem véletlenül egy szakma ez is.Érteni kell hozzá!!!Így az én ebemet is kutyakozmetikus nyírja.
2011. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyetértek-egybe ,bocsi:)
2011. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

amit az előttem szólók írtak többnyire igaz, de ez még nem jelenti azt, hogy te ne tudnád egyedül is megcsinálni.Igaz nem tudom a képességeidet de te bizonyára igen.Ami a hajvágót illeti ne mondja senki nekem,hogy nem viszi a kutyaszőrt, a mienk viszi, és az összes felsorolt többi dolgot karomvágás,fülszőrtépés stb. én csinálom.Nem kell hozzá tanfolyam csak egy kis ügyesség.De ezt csak te tudod,hogy megtudod-e csinálni.Ha én nem lennék képes rá,én is bizonyára kozmetikushoz vinném,egyébként első alkalommal ő csinálta háznál.

2011. ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pipis ***** válasza:

Szia!


Érdekes amit írtok, mert én pont a nyírástól tartok, tartanék. A többit én csinálom egész pici kora óta a Yorkiemnak. A füléről, popsijáról, mancsa körül, talppárnák közül gond nélkül ki tudtam vágni a szőrt, fekve tűrimeg sem moccan. A füléből kitépni a szőrt és tisztítani sem volt nehéz soha. Én a nyírást nem mertem, és el is vittem kozmetikushoz, de én is elgondolkodtam rajta, hogy legközelebb megpróbálom én megnyírni. Yorkienak el tudom képzelni, hogy viszi a hajnyíró a szőrét, ugyanis nekik nem olyan a szőrül mint a többi kutyának.

Az minden esetre biztos, hogy minden kutya és minden gazdi más és más, és szerintem ez alapján kell eldönteni, hogy érdemes-e otthon belevágni.

2011. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pipis-nek,

szerintem ha mind ezt megtudod csinálni akkor a nyírás is menni fog.Nagy szerencséd, hogy a tied még tűri is, a miénk egy nem kicsit ficánkol, és így elég nehéz dolgom van,a férjem szokott segíteni fogni.

2011. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!