Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélkül tenyésztőtől?

Törzskönyv nélkül tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát,jó minőségben.Van egy tenyésztő,belement,hogy elhozhatom tk nélküli árban,és mikor tk-vezteti akkor fizetem a fennmaradó összeget.Sokat olvasom itt,hogy ő már nem is tenyésztő,mert nem minden kölyköt törzskönyveztet.Csak akinek kérnek.
2011. ápr. 26. 18:53
1 2
 1/16 Ninna ♥ ***** válasza:
93%
Nekem az a véleményem, hogy egy jó tenyésztő nem spórol 5500 ft-ot azon, hogy minden kutyust letörzskönyveztet. Most egy sima hobbikutyának is mindenképpen előny, ha van törzskönyve. Másrészt pedig értse már meg mindenki, hogy törzskönyv nélkül a kutya csak keverék, ergo nem lehet tenyészteni.. nem, én semmiképpen sem mennék bele egy ilyenbe. MEOE tagoknak 5500 ft egy szabályos törzskönyv, nem hiszem, hogy ha már jó tenyésztőtől százezer forint felett vásárol valaki egy kutyát, nem fér bele 5500 ft.
2011. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Én azt vallom, hogy IGAZI, LELKIISMERETES tenyésztő nem ad el kölyköt tk. nélkül.

6000 forintról beszélünk (ennyi a tk. kiváltásának a díja), nem 30-40 ezerről...azt nem tudom, hogy a törzskönyveket mikorra tudják kiállítani, de tudtommal 8-9 hetes korban már meg szokott lenni...hány hetes a kutya akit Te el szeretnél hozni?

2011. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Fél éves korig lehet lekérni,és ő bevárja kinek kell,kinek nem tk.12 hetes korban lehet elhozni,most 7 hetesek.
2011. ápr. 26. 19:03
 4/16 Ninna ♥ ***** válasza:
88%
Nekem valami itt nem tetszik.. ne vágj bele szerintem. Ha belevágsz, csakis akkor, ha a kölykök tiszta helyen, jól, szeretetben növekedtek eddig, a szülők szépek, tiszták, törzskönyvesek, örökletes betegségekre szűrtek, szépen mozognak, küllemre is szépek, vannak kiállítási eredményeik. Ha ezek mind megvannak, akkor talán.. de én így sem vágnék bele. Mindenesetre TE mindenképpen kérj törzskönyvet.
2011. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem csak tk-vel kell,mert nem tudom még,lehet viszem kiállításra.Voltam már megnézni,összesen 8 kutyája van,lakásban.Szépek,tiszták,kiállítási eredményekkel,egy szukának van a legkevesebb,de ő letörte a fogát az első CAC után,így neki csak az van.Tenyészszemle mindegyiknek van,a szűrésekre rákérdezek.
2011. ápr. 26. 19:28
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

ilyenhírrel ne menj bele, viszont nem mindnki gátlástalan, aki ezt csinálja, sőt! Aki igazán lelkiismeretes, az pl. látja már a 6 hetes kiskutyán, hogy milyen, és ami az ő szeme szerint nem üti meg a mércét küllemben vagy személyiségében, vagy idegileg, stb..., annak a kiskutyának nem vált ki törzskönyvet, pont azért, hogy ezzel megelőzze a tenyésztésbe vonását, ám itt valószínűleg nem erről van szó. Akinek rossz híre van kutyás körökben, onnan beteges kiskutyát kapsz, ami rossz esetben csak felnőtt korában jön elő. Menj máshoz!!!!Nem spórolsz 20 ezret, utána elköltöd orvosra, ha egyáltalán érdem,es! Tapasztalatból mondom, anno sajnáltam 60 ezret, így 40 ért vettem törzskönyves kutyát, oltások nélkül, akinek minden atkaallergiája, ételallergiája, minden létező nyavalyája volt, és a különbözet már nem 20 ezer!!!!! Ha akkor lett volna rá több pénzem, esetleg várok kicsit, akkor egy egészséges, kiegyensúlyozott kutyám lenne. No, amúgy kiegyensúlyozott, csak a dörgéstől, tüzijátéktól retteg, de ezek a betegsége...pfff

Jó helyről való kutyánál ilyenek ki vannak zárva!

2011. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Milyen hírrel?Nem hallottam még rosszat róla.
2011. ápr. 26. 19:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem értelmetlen vita ez. Egy igazi tenyésztötöl nem kerülhet el kölyök tk nélkül. A hibàsaknak bele irjàk hogy nem tényészthetö, ennyi. Attol hogy nem lesz kiallitasi kuty, még ugyan ugy joga van a papirhoz, hisz az bizonyitja hogy kicsoda-micsoda. 5000ft egy ilyen papirka ezen normalis tenyeszto nem akar sporolni.
2011. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
én mondjuk azt sosem értettem, hogy attól, hogy kiváltjuk a törzskönyvet, miért ne lenne a kutyának felnőtt korában ételallergiája vagy olyan örökletes betegsége, amit nem szűrtek, vagy bármi más baja. Az igaz, hogy valószínűleg kisebb az esélye, hogy beteg legyen, ha van törzskönyve, de mint a példa is mutatja: ha egy kutyának van lehetőség, hogy kiváltsuk a törzskönyvét, és csak az az 5000 ft az oka, hogy nem lesz kiváltva (és nem az, hogy nem lehet neki törzskönyve, mert nincsenek felmenői, vagy a fedeztetése nem volt hivatalos) akkor miért is lenne az a kutya egészségesebb, akinek kiváltják, mint az, akinek nem? Attól nem "gyógyul meg", hogy mégis ki lett váltva a papírja... A törzskönyvnek csak akkor van értelme szerintem, ha valaki tényleg tenyészteni akar, vagy fedeztetni, kiállításra menni, ahol tényleg igazolni kell a kutya felmenőit - amúgy a betegségek miatt szerintem nem ér sokat, pont azért, mert még a szűréseken részt vett kutyánál sem lehet megmondani, hogy a dédszüleitől valami nyavalyát nem hoz-e magával, vagy egyszerűen beteg lesz, bármilyen más okból. Ez nem a törzskönyvtől függ.
2011. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

"...pont azért, mert még a szűréseken részt vett kutyánál sem lehet megmondani, hogy a dédszüleitől valami nyavalyát nem hoz-e magával"

Ez értelmetlen, ha a kutya szürve van akkor tudjuk hogy hordozza-e a betegséget vagy sem. A tenyész kutyàknak meg pont az a lényege hogy csak az egeszseges kutyakat szaporitjak, igy a dédszülei sem hordoznak semmit.

Es nem a papir nem gyogyit meg, de akar ki mondhatja hogy tenyeszto, de bizonyitani csak tk-val tudja (illetve ma mar ez sem elég hisz hamisitjak)

Es igen valoban a tk csak akkor igazan fontos ha celunk van a kutyaval, de ha csak csaladi kedvenc kell akkor miért nem menhelyröl? Aki csak egy kutyat akar az miert akar venni ha menhelyrol is hozhat? Ha nem fontos a tk akkor a fajtatisztasag sem, fajtajellegu keverekek meg minden telephelyen vannak.

2011. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!