Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ennyire túl misztifi...

Miért van ennyire túl misztifikálva az hogy mennyire nehéz border collie-t tartani?

Figyelt kérdés

Olyanokat írnak hogy akinek nincs napi 5-8 órája az ne is álmodjon erről a fajtáról, meg hogy ha nemfoglalkozol vele minimum 4 órát akkor rongál és megőrül...Ennyire tragikus lenne? Szerintem nem ...

Ti hogy vagytok vele?


2011. ápr. 26. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy nagy mozgásigénye van meg örökké pörög...de szerintem ez nem olyan tragikus azért. Divatkutya lett belőle, azért irkál mindenki arról, így nehéz, ugy nehéz..stb
2011. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezzel el lehet érni, hogy ne tartson boldog-boldogtalan Border Colliet, és ne csináljanak ebből is egy agyonszaporított divatfajtát, akkor inkább legyen túlmisztifikálva.

Bár sajnos már késő.

2011. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Amiket mondanak róla az alapján senkinek sem lehetne ilyen kutyája. Mégis elég sok van és tapasztalataim szerint elég jól bánnak velük. Aki meg nem az feltehetőleg más kutyával sem bánna jól.
2011. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
így van :)
2011. ápr. 26. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én bordereim napi háromszor sétálnak, lakásban vannak tartva, de az egyik sétánk az igen intenzív, és 2 órás. De ekkor csőre töltve nyomjuk, nyelvlógatva jönnek fel. Én nem cask a mozgásigény miatt beszélek le sok embert a borderről. Ugyanis annyira nem könnyű ám ez a fajta, mint sokan hiszik. Ha jól van a kutyához hozzányúlva, akkor valóban csodálatos kutyák lesznek, az is igaz, hogy nagyon intelligensek (a világ legokosabb kutyája szövegtől agyvérzést kapok), ugyanakkor van egy sajátos beállítottságuk, amolyan "border dominancia". Nem minden egyedre jellemző, de a többségben benne van. Pont ezért nehezebb velük, mint pl. a klasszikus munkakutyákkal vagy sok más fajtával, mert egyszerre van meg bennük az érzékenység és amolyan borderes keménység. Ezt meg kell tanulni kezelni, de sok embernek nem megy. Nehéz leírni, hogy miben is nyilvánul ez meg és hogyan kell velük foglalkozni, minden esetre tapasztalatlan kutyás csak született érzékkel tudja kezelni. Sajnos nagyon sok bordert látok, akivel pont ez a baj, hogy nem tudják a gazdik ezt a borderességet kezelni. A ritkább eset, amikor nevelve van a kutya de meg van törve, túlnyomó részt azt látom, aki divatból olcsón megvette, kevés kivétellel egyik sem bír vele.
2011. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!