Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanithatnám meg 4 éves...

Hogyan tanithatnám meg 4 éves puli kutyámat pórázon való sétára?

Figyelt kérdés
Még kis korában el kezdtem sétáltatni, de akkor én szaladtam utána árkon-bokron keresztül, mert nem mertem erősebben megrántani a pórázt. Később nem próbálkoztam vele, abba maradt az egész. Azóta is nagy szabadságban él. Pár hete azonban rá szeretném venni a sétára, de abban a pillanatban, amikor ráadom a pórázt, teljesen megváltozik, összehúzza magát, egy helyben ül, bevág egy szomorú pofit, és kénytelen vagyok levenni róla. Volt, hogy a kezembe vettem a pórázt, de olyankor el kezdett sikitani, és levettem róla. Nagyon sajnálom, hogy ilyesmin kellett keresztülmennie. Olyanoktól várok válaszokat, akik tényleg tudják ilyenkor mit kell, hogy tegyek, nem szeretném, ha még rosszabb lenne a kedve. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. ápr. 26. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Kösd valami pozitív dologhoz a pórázt. Adj neki jutifalit, úgy, h a pórázt még nem teszed rá, csak látja, h nálad van, aztán tedd rá, és úgy adj neki, de akkor ne fogd a pórázt. Aztán szépen fokozatosan egyre tovább legyen rajta, fog meg a pórázt, úgy is jutalom. Én egy 2 éves kutyával csináltam így a pórázhoz szoktatást. Az előző gazdi még nyakörvet se adott rá, szóval nem nagyon szokta. De elég hamar ráérzett, h nem akarok neki ezzel ártani. Ma már ha látja a pórázt teljesen bezsong, h megyünk sétálni. Türelemmel kell lenned.
2011. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, jól mondja az előző, a fokozatosság fontos. Vedd kézbe a pórázt, és jutalmazd közben a kutyát. Ha megmutatod neki és megszagolja, akkor is fennhangon, boldog hangsúllyal és jutalomfalattal dicsérd. Ha már nem remeg a póráz láttán, rakd rá, de ne induljatok sehova. Ha az udvaron elkezd mászkálni a nyakörvvel/pórázzal a nyakában jöhet a sok sok dicséret. Előbb utóbb össze fogja kötni a dolgokat, plusz rájön, hogy a séta során majd el is engeded és mehet a dolgára. De azért a behívást is gyakoroljátok. Hajrá!
2011. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt régebben a probléma. Volt egy 7 éves kuvaszom, nagy kertben sosem volt sétáltatva...ráadtam a nyakörvet és a pórázt, szinte lefagyott, meg sem mozdult. Fokozatosan csalogattam, dicsérgettem, jutalmaztam...beletelt egy kis időbe míg megszokta mi az rajta. Utcára kiértem vele az már könnyebb volt, ott a többi kutya, érdekes szagok felkeltették az érdeklődését. Lényeg, fokozatosan, sok türelemmel kezeld, eleinte hagyd arra menni amerre szeretne, mikor már belejön majd akkor lehet szépen tanítgatni a fegyelmezett sétára, de ez még odébb van. üdv
2011. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom Cesar Millan könyvét, nekem bevált! :)
2011. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs valami ismerős kutya, akivel jól kijön és örül ha látja? Esetleg elvihetnétek a kettőt együtt, így elfeledkezne a pórázról.
2011. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ki fogom próbálni a tanácsokat. Nem tudom, mindig ő volt a legkedvesebb kutyánk, talán túlzottan el is lett kényeztetve, rajta kivül van még 2 kutyánk, velük jó viszonyban van, de annyira nem örülne, ha együtt mennének sétálni, baráti viszonyban azért nincsenek:) Főleg mostanában, nem tudom mi jött rá, nem akar enni, csak a kezemből...
2011. ápr. 26. 23:06
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tükörmódszeres kutyasuliban következőt csináltuk:

amikor a kutya elhagyja a térdvonaladat, akkor ERŐTELJESEN megrántod, és egy kis kört csináltok magatok mellett. a pórázfegyelemnél nem kell sajnálni a kutyát, mert ha csak gyöngén rántod vissza, vagy csak úgy fordítgatod garantálni tudom, hogy még 15 év múva is így fogtok sétálni. nekem ez bevált a borderemnél, úgyhogy neked is ajánlom ezt.

Egy másik módszer, pedig a klikkeres tanítás, mikor a kutya a térdeddel egy vonalban van, vagy mögötted van, rögtön klikk, kaja. (virsli vagy más karikákra vágva)

2011. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!