Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Kullancsbaj! Mi lehet?

S. O. S. Kullancsbaj! Mi lehet?

Figyelt kérdés
Összeszedett pár kullancsot a kutyám és most 2-nél olyan dudor keletkezett mintha egy csomó lenne ott.mi ez?mikor vigyem állatorvoshoz?
2011. ápr. 26. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kullancs után gyakran előfordul, hogy az érintett terület megdagad és megkeményedik. Egy idő után elmúlik magától, viszont, ha bágyadtnak, rosszkedvűnek találod a kutyádat, esetleg lázas is, akkor azonnal állatorvos!
2011. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ma szedte össze vagy nem tudni mióta?Kitudtad szedni?
2011. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

baj akkor van, ha bágyadt elesett lesz az állatod (nekem macskáim vannak) .

ez a dudor elég gyakori, helyi reakció , elmúlik magától!

De ha az első sor megvan, azonnal doki!

2011. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 nory0722 ***** válasza:
100%
MI gyakran járunk erdőbe, a kiltix ellenére belemegy a kullancs,de aztán persze kiesik. Volt olyan,mikor én szedtem ki. Ilyenkor megdagad és seb lesz a helyén,ez több hétig is ott lehet. Ha a feje beleszakad,az sem baj,ez tévhit. Baj akkor van,ha miközben szeded,összenyomod a 'testét',mert akkor visszaöklendezi,illetve visszanyomod a kutyába a nyálát és az esetleges már fertőzött vért. De ha le tudod fényképezni,linkeld be ide,és megnézzük,hogy az e,amire gondoltunk.
2011. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kiszedtük, de egy kettészakadt közben, mert rángatta magát, mivel intim zónában volt.a másik meg ami megdagadt a nyakán van de csak ma szedtük ki és nem vettem észre semmit mivel autóban ült szinte egész nap.
2011. ápr. 26. 20:15
 6/11 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 26. 20:30
 7/11 nory0722 ***** válasza:
100%
Ahogy a képen látom, csak a kullancs nyoma,amit írtam is. Ahogy kiszedted a kullancsot,rá 1 napra lett ilyen? Mert akkor csak a helye. Pár hét alatt elmúlik. De figyeld azért,hogy nem kedvetlenebb e,nem bágyadt...stb. Bár most minden kutya bágyadtabb a meleg miatt.
2011. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

20:05 vagyok

sztem is csak helyi reakció. elmúlik.

náluk nem ez jelenti a bajt.

jó egészséget a kutyinak :)

2011. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem már akkor ilyenvolt mikor még hozzá sen értünk a kullancshoz.szóval a kullancs mikor belement akkor jöhetett ki.és kb. péntek után szedhette össze mivel akkor utaztunk(Eger)és péntek-vasárnap-ig lehetett benne.

kb.7-8 volt+lehet még

2011. ápr. 27. 13:29
 10/11 anonim ***** válasza:

igy kene mukodjon ez az oldal ....

konkret kerdes, keppel + konkret valaszok + tapasztalatok ilyen teren.

gratula

2011. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!